Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2003:13) Kvinnofridsuppdragen

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2003:13) Kvinnofridsuppdragen [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 12 st. ♀ 8 ♂ 4 ) :

Åsa Eldén  []  ( Särskild utredare )
Christian Diesen  []  ( Expert )
Maud Eduards  []  ( Sakkunnig )
Carin Holmberg  []  ( Sakkunnig )
Leif Johansson  []  ( Sakkunnig )
Eva Lundgren  []  ( Sakkunnig )
Peter Söderström  []  ( Sekreterare )
Tomas Wetterberg  []  ( Sakkunnig )
Anna Wärme  []  ( Sakkunnig )
Katarina Jupén  []  ( Sekreterare )
Maria Wendt Höjer  []  ( Sekreterare )
Tanja Joelsson  []  ( Bitr. sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2003:13) Kvinnofridsuppdragen


Beteckning : N 2003:13
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-10-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:112
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Eldén, Åsa, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-12-13
Sakkunnig : Diesen, Christian, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-04-12
Sakkunnig : Eduards, Maud, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-12-13
Sakkunnig : Holmberg, Carin, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-12-13
Sakkunnig : Johansson, Leif, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-12-13
Sakkunnig : Lundgren, Eva, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-12-13
Sakkunnig : Söderström, Peter, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-07-31
Sakkunnig : Wetterberg, Tomas, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-12-13
Sakkunnig : Wärme, Anna, fr.o.m. 2004-02-16 t.o.m. 2004-12-13
Expert : Diesen, Christian, fr.o.m. 2004-04-13 t.o.m. 2004-12-13
Sekreterare : Jupén, Katarina, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-12-28
Sekreterare : Söderström, Peter, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2004-12-13
Sekreterare : Wendt Höjer, Maria, fr.o.m. 2004-08-16 t.o.m. 2004-10-18
Bitr. sekreterare : Joelsson, Tanja, fr.o.m. 2004-05-03 t.o.m. 2004-12-13

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman