: : :

RAKEL-utredningen (N 2002:16)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

RAKEL-utredningen (N 2002:16) [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 5 st. ) :

Dir. 2002:78
Dir. 2002:135
Dir. 2003:27
Dir. 2003:142
Dir. 2003:165
Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:10 Trygga medborgare – säker kommunikation [ pdf |Paragraftecken ]
Medverkande i utredningen ( 8 st. ♀ 5 ♂ 3 ) :

Jan Bergqvist  []  ( Särskild utredare )
Ulrika Barklund Larsson  []  ( Sekreterare )
Gunilla Georgsson  []  ( Sekreterare )
Ewa Larsson  []  ( Sekreterare )
Gunnar Pettersson  []  ( Sekreterare )
Hans Wirström  []  ( Sekreterare )
Anna-Karin Ögren  []  ( Bitr. sekreterare )
Anna Karlsson  []  ( Bitr. sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

RAKEL-utredningen (N 2002:16)


Beteckning : N 2002:16
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-06-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:78, dir. 2002:135, dir. 2003:27, dir. 2003:142 och dir. 2003:165
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Bergqvist, Jan, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Barklund Larsson, Ulrika, fr.o.m. 2002-09-02 t.o.m. 2004-01-15
Sekreterare : Georgsson, Gunilla, fr.o.m. 2003-08-18 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Larsson, Ewa, fr.o.m. 2002-10-07 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Pettersson, Gunnar, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-01-05
Sekreterare : Wirström, Hans, fr.o.m. 2003-08-11 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Ögren, Anna-Karin, fr.o.m. 2003-07-25 t.o.m. 2004-01-31
Bitr. sekreterare : Karlsson, Anna, fr.o.m. 2003-09-17 t.o.m. 2004-01-31
Bitr. sekreterare : Ögren, Anna-Karin, fr.o.m. 2003-04-07 t.o.m. 2003-05-31

Rapporter

SOU 2003:10Trygga medborgare – säker kommunikation
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman