Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utreda frågor om försörjning av domare och åklagare till internationella insatser m.m. (Ju 2001:G)

Offentlig utredning under Justitiedepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utreda frågor om försörjning av domare och åklagare till internationella insatser m.m. (Ju 2001:G) [ Avslutad 2002 ]

Offentlig utredning under Justitiedepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
Ds 2002:1 Domare och åklagare i internationella insatser [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 2 st. ♀ 1 ♂ 1 ) :

Camilla Olsson  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utreda frågor om försörjningav domare och åklagare till internationella insatser m.m. (Ju 2001:G)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2002
Medverkande :
Johan Hirschfeldt, hovrättspresident, fr.o.m. 2001-04-01 t.o.m. 2001-12-31
Sekreterare : Camilla Olsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2001-12-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman