: : :

Särskild utredare (In 1996:05) avseende förberedelse för en europeisk bostadsmässa i Sverige

Offentlig utredning under Miljödepartementet (tillsatt av Inrikesdepartementet)

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Särskild utredare (In 1996:05) avseende förberedelse för en europeisk bostadsmässa i Sverige [ Avslutad 1999 ]

Offentlig utredning under Miljödepartementet (tillsatt av Inrikesdepartementet)

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 6 ♂ 5 ) :

Gösta Blücher  []  ( Särskild utredare )
Hans Blom  []  ( Expert )
Nicke Blomkvist  []  ( Expert )
Tomas Lindencrona  []  ( Expert )
Mats Siggelin  []  ( Expert )
Kersti Sjöström  []  ( Expert )
Katja Wahlsten  []  ( Expert )
Kerstin Wennerstrand  []  ( Expert )
Christina Westling  []  ( Sekreterare )
Lena Andersson  []  ( Bitr. sekreterare )
Kristiina Kosunen Eriksson  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Särskild utredare (In 1996:05) avseende förberedelse för en europeisk bostadsmässa i Sverige
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-12-12
Direktiv för utredaren, se dir. 1996:104.
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Gösta Blücher, generaldirektör, fr.o.m. 1996-12-13 t.o.m. 1999-05-01
Expert : Hans Blom, länsråd, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1999-05-01
Expert : Nicke Blomkvist, enhetschef, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-08-31
Expert : Tomas Lindencrona, vice verkst. direktör, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1999-05-01
Expert : Mats Siggelin, civilingenjör, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1999-05-01
Expert : Kersti Sjöström, fr.o.m. 1997-09-22 t.o.m. 1999-05-01
Expert : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Kerstin Wennerstrand, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-07-01 t.o.m. 1999-05-01
Sekreterare : Kristiina Kosunen Ericsson, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-06-01
Sekreterare : Christina Westling, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-09-21
Bitr. sekreterare : Lena Andersson, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1998-01-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman