Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Veronica Nilsson

Sök kontaktuppgifter till Veronica Nilsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Veronica Nilsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Veronica Nilsson medverkat i ( 2 st. ):

Kommittén om stabiliseringspolitik för full sysselsättning vid svenskt medlemskap i valutaunionen (Fi 2000:07) [ Avslutad 2002 ] [ Sakkunnig ]
Kommittén om stabiliseringspolitik för full sysselsättning vid svenskt medlemskap i valutaunionen (Fi 2000:07)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-10-26
Direktiv för kommittén, se dir. 2000:78
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:62 Stablitet och stabiliseringspolitik i EMU - delbetänkande
SOU 2002:16 Stabiliseringspolitik i valutaunionen
Medverkande :
Ordförande : Bengt Johansson, K Å ambassadör, fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-05-31
Ledamot : Lars Calmfors, professor, fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-03-12
Ledamot : Ingemar Hansson, generaldirektör, fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-03-12
Ledamot : Nils Lundgren, fil.dr., fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-03-12
Ledamot : Inga Persson, professor, fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-03-12
Ledamot : Irma Rosenberg, chefsekonom, fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-03-12
Sakkunnig : Dan Andersson, fr.o.m. 2000-12-15 t.o.m. 2002-03-12
Sakkunnig : Anders Bornefalk, fr.o.m. 2001-02-01 t.o.m. 2002-03-12
Sakkunnig : Jan Bröms, fr.o.m. 2000-12-15 t.o.m. 2001-01-31
Sakkunnig : Jan Herin, fr.o.m. 2000-12-15 t.o.m. 2002-03-12
Sakkunnig : Veronica Nilsson, fr.o.m. 2000-12-15 t.o.m. 2001-02-22
Sakkunnig : Roland Spånt, fr.o.m. 2001-02-23 t.o.m. 2002-03-12
Expert : Torben Andersen, fr.o.m. 2001-02-14 t.o.m. 2002-03-12
Expert : Jan Bröms, fr.o.m. 2001-02-01 t.o.m. 2002-03-12
Expert : Mats Granér, fr.o.m. 2000-12-12 t.o.m. 2002-03-12
Expert : Jyry Hokkanen, fr.o.m. 2000-12-12 t.o.m. 2001-11-30
Expert : Yngve Lindh, fr.o.m. 2000-10-30 t.o.m. 2002-03-12
Expert : Henry Ohlsson, fr.o.m. 2001-02-28 t.o.m. 2002-03-12
Sekreterare : Stefan Ackerby, fr.o.m. 2000-12-15 t.o.m. 2002-01-31
Sekreterare : Jyry Hokkanen, fr.o.m. 2001-12-01 t.o.m. 2002-03-12
Bitr. sekreterare : Mikael Apel, fr.o.m. 2001-04-20 t.o.m. 2002-03-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:62 Stabilitet och stabiliseringspolitik i EMU [ pdf |Paragraftecken ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2002:16 Stabiliseringspolitik i valutaunionen [ pdf |Paragraftecken ]
Värme- och gasmarknadsutredningen (N 1998:04) [ Avslutad 1999 ] [ Sakkunnig ]
Värme- och gasmarknadsutredningen (N 1998:04)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-06-04
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:41.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:5 Effektiva värme- och miljölösningar
SOU 1999:115 Handel med gas i konkurrens
Medverkande :
Särskild utredare : Birgitta Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-07-15 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Bengt Agartz, kansliråd, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Bo Diczfalusy, områdesansvarig, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Magnus Grill, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Sten Kjellman, departementsråd, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Harald Ljung, civilingenjör, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Gustaf Malmberg, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Jan-Eric Moreau, utredningssekreterare, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Veronica Nilsson, ekonom, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Sakkunnig : Rolf Stålebrant, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Expert : Lotta Bredhe, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-04-21
Expert : Magnus Bruno, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-08-17 t.o.m. 1999-10-30
Expert : Niklas Falkendal, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Expert : Göran Morén, jurist, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 1999-10-30
Expert : Lars Synnerholm, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1998-09-29 t.o.m. 1999-10-30
Expert : Carin Åberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-04-22 t.o.m. 1999-10-30
Huvudsekreterare : Mats Johansson, revisionsdirektör, fr.o.m. 1998-09-14 t.o.m. 1999-11-15
Sekreterare : Lena Sandnes, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1998-10-01 t.o.m. 1999-11-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1999:5 Effektiva värme och miljölösningar [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 1999:115 Handel med gas i konkurrens [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman