Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Vanja Edwinson

Sök kontaktuppgifter till Vanja Edwinson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Vanja Edwinson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Vanja Edwinson medverkat i:

Kommittén om översyn av polisväsendets ledningsorganisation (Ju 1997:12) [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]
Kommittén om översyn av polisväsendets ledningsorganisation (Ju 1997:12)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1997:121.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:74 Styrningen av polisen Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Lars-Erik Lövdén, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-11-10 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Ann-Catrin Bergman, opp.råd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Vanja Edwinson, kommunalråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Eskil Erlandsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Lennart Holmlund, kommunalråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Märta Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Göran Magnusson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Johnny Magnusson, kommunalråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Siw Persson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Helena Streiffert, jur.kand., fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Ledamot : Alice Åström, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Sakkunnig : Olof Egerstedt, överdirektör, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Sakkunnig : Ulf Henricsson, länsråd, fr.o.m. 1998-01-12 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Maria Bredberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Annika Brickman, departementsråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Johan Dixelius, polisintendent, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Håkan Färm, departementsråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Maj Johansson, departementsråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Rolf Kläppe, länspolismästare, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Expert : Gunhild Lindström, departementsråd, fr.o.m. 1997-12-08 t.o.m. 1998-06-07
Sekreterare : Eva Ahlquist, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-11-17 t.o.m. 1998-06-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:74 Styrningen av polisen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman