Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ulrika Ehlin

Sök kontaktuppgifter till Ulrika Ehlin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ulrika Ehlin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Ulrika Ehlin medverkat i ( 2 st. ):

Utbildningsdatautredningen (U 2016:03) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]

Utbildningsdatautredningen (U 2016:03)


Beteckning : U 2016:03
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-26
Status : Avslutad 2017 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-06-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:63
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Westberg, Mikael, fr.o.m. 2016-06-30 t.o.m. 2017-06-02
Sakkunnig : Öhman, Tyri, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Barklund, Anna, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Berg, Anna, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Blom, Jenny, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Bokerud, Andreas, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-01-23
Expert : Dennholt, Mariette, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Ehlin, Ulrika, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Feltelius, Hedvig, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Grebäck, Anna, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Harnesk, Ulrika, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Jozic, Drazenko, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Lindeberg, Johan, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Nilsson Strandberg, Per Anders, fr.o.m. 2017-01-24 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Söderberg, Kristina, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Expert : Östlund, Tomas, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2017-06-02
Sekreterare : Fraenkel, Tommy, fr.o.m. 2016-08-24 t.o.m. 2017-06-02
Sekreterare : Zetterström, Anne-Therése, fr.o.m. 2016-07-01 t.o.m. 2017-06-11

Rapporter

SOU 2017:49EU:s dataskyddsförordning och utbildningsområdet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2016:63 Personuppgiftsbehandling inom utbildningsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2017:49 EU:s dataskyddsförordning och utbildningsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommittén (Fö 2005:01) Nationellt råd för samordning och stöd till drabbade med anledning av naturkatastrofen i Asien [ Avslutad 2005 ] [ Sekreterare ]
Kommittén (Fö 2005:01) Nationellt råd för samordning och stöd till drabbade med anledning av naturkatastrofen i Asien
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-01-10
Direktiv för kommittén, se dir. 2005:1
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:60 Efter flodvågen - det första halvåret
Medverkande :
Ordförande : Kerstin Wigzell, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Kjell Asplund, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Mats Ekdahl, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Ann-Louise Eksborg, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Anders Eriksson, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Curt Malmborg, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Mats Sjöstrand, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Stefan Strömberg, rikspolischef, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Ledamot : Per Tullberg, generaldirektör, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Sten Elmberg, fältprost, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Johanna Enberg, internationell samordnare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Göran Lindmark, informationschef, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Ulf Strandberg, handläggare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-01-31
Huvudsekreterare/kanslichef : Gunnar Holmgren, förvaltningschef, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Huvudsekreterare/kanslichef : Karin Lindgren, ämnesråd, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Kicki Asplund, koordinator, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Hans Bäck, departementsråd, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Birgitta Darrell, senior rådgivare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Ulrika Ehlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Ann-Jeanette Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Johan Järnesund, informatör, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Michael Klåvus, kansliråd, fr.o.m. 2005-03-16 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare/personalansvarig : Jan-Erik Lindberg, kansliråd, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Helena Linde, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-05-31
Sekreterare/informationschef : Göran Lindmark, informationschef, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Sekreterare : Gun-Britt Lundin, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare : Malin Modh, handläggare, fr.o.m. 2005-02-07 t.o.m. 2005-08-07
Sekreterare : Jan Mårtensson, säkerhetschef, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Johanna Nilsson, handläggare, fr.o.m. 2005-07-01 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Carl Skau, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-04-30
Sekreterare : Ulf Strandberg, handläggare, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare : Birgitta Tegelgård, kansliråd, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare/webbredaktör : Anna Toss, webbredaktör, fr.o.m. 2005-03-16 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Ann-Katrin Törnqvist, advokatfiskal, fr.o.m. 2005-01-19 t.o.m. 2005-02-19
Sekreterare : Stina Wessling, polisinspektör, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-06-30
Sekreterare/kanslichef : Birgitta Ågren, departementsråd, fr.o.m. 2005-03-29 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Annika Anehäll, handläggare, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Margot Blom, f.d. utbildningschef, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-06-30
Bitr. sekreterare : Görel Hamilton, informatör, fr.o.m. 2005-03-14 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Oscar Jeria, informatör, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Ylva Norberg, administratör, fr.o.m. 2005-04-05 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Kerstin Sahlin, kanslisekreterare, fr.o.m. 2005-01-10 t.o.m. 2005-08-31
Bitr. sekreterare : Annika Sköld, handläggare, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2005-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:60 Efter flodvågen – det första halvåret [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman