: : :

Medverkande i utredning : Ulf Pehrsson

Sök kontaktuppgifter till Ulf Pehrsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Ulf Pehrsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ulf Pehrsson medverkat i:

Svenska nationalkommittén för världsutställningen EXPO 2000 Hannover (UD 1998:01) [ Avslutad 2001 ] [ Ledamot ]
Svenska nationalkommittén för världsutställningen EXPO 2000 Hannover (UD 1998:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-01-22
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Sören Gyll, styrelseordförande, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Vice ordförande : Yvonne Gustafsson, statssekreterare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2000-02-14
Ledamot : Hans Alfredson, författare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-05-31
Ledamot : Lars Anell, direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Birgitta Boström, statssekreterare, fr.o.m. 1999-11-17 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Anita Bråkenhielm, landshövding, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Jan Carlzon, verkst. direktör, fr.o.m. 2000-02-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Ulf Dinkelspiel, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Madeleine Emmervall, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-06-06
Ledamot : Boel Flodgren, rektor, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Lars Harrysson, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2000-02-14
Ledamot : Mats Hellström, ambassadör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Björn Hägglund, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-03-14
Ledamot : Sören Häggroth, statssekreterare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Ingrid Iremark, ambassadör, fr.o.m. 2000-03-28 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Daniel Johannesson, generaldirektör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Tomas Johansson, avdelningschef, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Bo Senior Vice President Landin, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Wanja Lundby-Wedin, andra ordförande, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-03-14
Ledamot : Agneta Lundström, överintendent, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Göran Långsved, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Göran Löfdahl, generalkommissarie, fr.o.m. 1998-04-29
Ledamot : Måns Lönnroth, statssekreterare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-11-16
Ledamot : Stig Malm, ombudsman, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Olle Markö, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Christina Mattsson, konserthuschef, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Karl-Erik Norrman, ambassadör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-03-31
Ledamot : Ann-Christin Nykvist, statssekreterare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-09-09
Ledamot : Per Olofsson, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Peter Oscarsson, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Kristina Persson, landshövding, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Ilmar Reepalu, kommunalråd, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Erland Ringborg, generaldirektör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Tomas Rudin, informationschef, fr.o.m. 1999-06-07 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Annika Söder, presschef, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2000-01-14
Ledamot : Sven-Eric Söder, statssekreterare, fr.o.m. 2000-04-11
Ledamot : Gunilla Thorgren, statssekreterare, fr.o.m. 1999-09-10 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Anders Wallgren, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2000-04-25
Ledamot : Anders Wenström, departementsråd, fr.o.m. 1999-04-01 t.o.m. 1999-09-01
Ledamot : Magnus Wernstedt, departementsråd, fr.o.m. 1999-09-10 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Mats Widbom, utställningschef, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Per-Göran Öjeheim, statssekreterare, fr.o.m. 1999-06-07 t.o.m. 2001-06-30
Generalkommissarie : , Löfdahl, Göran (avliden 2000-11-18), fr.o.m. 1998-11-01 t.o.m. 2000-12-31
Generalkommissarie : Karl-Erik Norrman, ambassadör, fr.o.m. 1998-01-22 t.o.m. 1998-10-31
Expert : Martin Färnsten, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 2000-10-31
Bitr. generalkommissarie : Hans Wärn, överste, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2000-12-21
t.f. generalkommissarie : Hans Wärn, överste, fr.o.m. 2001-03-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekretariat : Ursula Åhlén, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-09-28 t.o.m. 2001-02-28
Sekretariat : Maria Ohlsson, byråassistent, fr.o.m. 1998-10-05 t.o.m. 1999-01-31
Sekretariat : Dag Nylander, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2000-12-31
Sekretariat : Birgitta Werle, fr.o.m. 1999-03-10 t.o.m. 2001-01-15
Ordförande : Knut Leman, informationsdirektör, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Donald Drielsma, ambassadråd, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Anders Lundblad, informationschef, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Kerstin Nordlund Malmegård, kansliråd, fr.o.m. 1999-03-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Karl-Erik Norrman, ambassadör, fr.o.m. 1998-04-29
Ledamot : Peter Ohrstedt, arkitekt, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Ulf Pehrsson, departementsråd, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2001-06-30
Ledamot : Hans Wärn, överste, fr.o.m. 1998-08-15 t.o.m. 2001-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman