Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Tord Pettersson

Sök kontaktuppgifter till Tord Pettersson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Tord Pettersson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Tord Pettersson medverkat i ( 2 st. ):

Tullbrottsdatautredningen (Fi 2001:06) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Tullbrottsdatautredningen (Fi 2001:06)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-04-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:28
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:113 Tullverkets brottsbekämpning. Integritet - effektivitet
Medverkande :
Särskild utredare : Sten Wahlqvist, fr.o.m. 2001-05-01 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Marie Bjernelius Lundahl, fr.o.m. 2001-05-01 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Johan Bålman, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Anna-Lena Dahlqvist, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Dag Ekelund, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Claes Gränström, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Eva-Lotta Hedin, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Heidi Joensuu, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Peder Liljeqvist, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2002-01-31
Expert : Cecilia Mauritzon, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Tord Pettersson, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Staffan Skyberg, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Carl Ström, fr.o.m. 2001-12-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Kristina Tollbäck, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Lars Tonnerman, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Expert : Beata Wiberg, fr.o.m. 2001-05-04 t.o.m. 2003-01-08
Sekreterare : Ann-Louise Björnsson, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2003-01-01
Sekreterare : Peder Liljeqvist, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:113 Tullverkets brottsbekämpning – Integritet – Effektivitet [ pdf |Paragraftecken ]
Utredning (Fö 2000:06) om översyn av Försvarsmaktens stöd till andra myndigheter m.m. [ Avslutad 2001 ] [ Expert ]
Utredning (Fö 2000:06) om översyn av Försvarsmaktens stöd till andra myndigheter m.m.
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-11-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:87
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:98 Stöd från Försvarsmakten
Medverkande :
Särskild utredare : Ann-Louise Eksborg, generaldirektör, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Johan Appelberg, ämnesråd, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Maria Hedegård, kansliråd, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Key Hedström, chefsjurist, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Lars Nylén, rikskriminalchef, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Tord Pettersson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Stefan Ryding-Berg, chefsjurist, fr.o.m. 2000-11-30
Expert : Staffan Schyberg, verksjurist, fr.o.m. 2000-11-30
Sekreterare : Thed Adelswärd, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-10-08 t.o.m. 2001-12-31
Sekreterare : Michael Cervin, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:98 Stöd från Försvarsmakten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman