Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Tor Nyberg

Sök kontaktuppgifter till Tor Nyberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Tor Nyberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Tor Nyberg medverkat i:

Kommittén (Jo 2002:03) för förberedelser inför FAO:s världslivsmedelstoppmöte den 10–13 juni 2002 [ Avslutad 2002 ] [ Ledamot ]
Kommittén (Jo 2002:03) för förberedelser inför FAO:s världslivsmedelstoppmöte den 10-13 juni 2002
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-02-21
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:27
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:75 Utrota svälten. Livsmedelssäkerhet, ett nationellt och globalt ansvar
Medverkande :
Ordförande : Maj-Inger Klingvall, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-02-21
Ledamot : Gunnel Axelsson Nycander, tematiker, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Helena Bargholtz, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Sinikka Bohlin, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Birgitta Carlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Åsa Elfström, departementsråd, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Anki Elken, ordförande, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Arne Gabrielsson, fil.dr, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Inge Gerremo, ställföretr. enhetschef, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Kjell Havnevik, professor, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Anette Hellström, programchef, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Lennart Hjalmarsson, verkst. direktör, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Lennart Johanssson, ombudsman, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Gerd Johnsson Latham, kansliråd, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Katarina Lindahl, generalsekreterare, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Pernilla Malmer, internationell sekreterare, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Isabel Moretti, politisk sekreterare, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Tor Nyberg, ekonom, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Bertil Persson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Rasmus Rasmusson, ambassadör, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Carl Schlyter, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-03-22
Ledamot : Stefan de Vylder, docent, fr.o.m. 2002-03-22
Sekreterare : Michael Hjelmåker, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-03-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman