: : :

Medverkande i utredning : Tommy Lundström

Sök kontaktuppgifter till Tommy Lundström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Tommy Lundström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Tommy Lundström medverkat i ( 2 st. ):

Barnskyddsutredningen (S 2007:14) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]

Barnskyddsutredningen (S 2007:14)


Beteckning : S 2007:14
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-04
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-12-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:168
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Wigzell, Kerstin, fr.o.m. 2007-12-06
Sakkunnig : Andersson, Hans, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Björklund, Agneta, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Granat, Klara, fr.o.m. 2008-08-01
Sakkunnig : Hell[Bewell, Annika, fr.o.m. 2008-03-03 t.o.m. 2008-07-31
Sakkunnig : Julin, Suzanne, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Schelin, Lena, fr.o.m. 2008-03-03 t.o.m. 2008-11-20
Sakkunnig : Sitte-Durling, Catharina, fr.o.m. 2008-11-21
Sakkunnig : Sköld Jansson, Camilla, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Tengmer, Stig-Arne, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Ödman, Pär, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Feuk, Lena, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Johansson, Christin, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Lundin, Björn, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Lundström, Tommy, fr.o.m. 2008-03-03
Sekreterare : Bergman, Kjerstin, fr.o.m. 2008-02-15 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Josefsson, Berith, fr.o.m. 2008-02-15 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Pihl, Katarina, fr.o.m. 2008-11-17 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Westerlund, Joakim, fr.o.m. 2008-03-10 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Widgren, Kristina, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2009-07-15
Sekreterare : Östgren, Signild, fr.o.m. 2009-03-16 t.o.m. 2009-06-16

Rapporter

SOU 2009:68Lag om stöd och skydd för barn och unga (LBU) + Bilaga
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:68 Lag om stöd och skydd för barn och unga (LBU) [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommittén Välfärdsbokslut (S 1999:02) [ Avslutad 2001 ] [ Sekreterare ]

Kommittén Välfärdsbokslut (S 1999:02)


Beteckning : S 1999:02
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2002-03-04
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-02-04
Direktiv för kommittén, se dir. 1999:7 och dir. 2000:59.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Palme, Joakim, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-31
Ledamot : Bergmark, Åke, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Ledamot : Fritzell, Johan, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Ledamot : Lundberg, Olle, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Ledamot : Näsman, Elisabeth, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-01-14
Ledamot : Sommestad, Lena, fr.o.m. 1999-02-04
Ledamot : Szebehely, Marta, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Sekreterare : Bäckman, Olof, fr.o.m. 2000-05-01 t.o.m. 2001-10-28
Sekreterare : Dellgran, Peter, fr.o.m. 2001-02-01 t.o.m. 2001-03-31
Sekreterare : Dryler, Helen, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Estrada, Felipe, fr.o.m. 2000-09-20 t.o.m. 2001-10-31
Sekreterare : Fredriksson, Gunilla, fr.o.m. 1999-04-01 t.o.m. 1999-12-31
Sekreterare : Gähler, Michael, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Hultin, Mia, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2000-02-29
Sekreterare : Hörnqvist, Martin, fr.o.m. 1999-05-01 t.o.m. 2001-05-31
Sekreterare : Lundström, Tommy, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-01-31
Sekreterare : Nilsson, Anders, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-02-28
Sekreterare : Sjöberg, Ola, fr.o.m. 2001-01-29 t.o.m. 2001-10-28
Sekreterare : Trydegård, Gun-Britt, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Öström, Anna, fr.o.m. 2000-02-07 t.o.m. 2000-10-06

Rapporter

SOU 2000:3Välfärd vid vägskäl. Utvecklingen under 1990-talet. Bilaga till SOU 2000:3 Ett seminarium om välfärd vid vägskäl Welfare at Crossroads. Summary of Interim Balance Sheet for Welfare in the 1990s/SOU 2000:3.
SOU 2000:37Välfärdens förutsättningar. Arbetsmarknad, demografi och segregation.
SOU 2000:38Välfärd, vård och omsorg.
SOU 2000:39Välfärd och skola.
SOU 2000:40Välfärd och försörjning.
SOU 2000:41Välfärd, ofärd och ojämlikhet.
SOU 2000:83Two of a Kind? Economic crisis, policy responses and well-being during the 1990s in Sweden and Finland.
SOU 2001:52Välfärdstjänster i omvandling
SOU 2001:53Välfärd och arbete i arbetslöshetens årtionde
SOU 2001:54Ofärd i välfärden
SOU 2001:55Barns och ungdomars välfärd
SOU 2001:56Funktionshinder och välfärd
SOU 2001:57Välfärdens finansiering och fördelning
SOU 2001:79Välfärdsbokslut för 1990-talet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Dir. 1999:7
Dir. 2000:59

Senast uppdaterad 2019-06-21 av Sören Öman