: : :

Medverkande i utredning : Tomas Landström

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Tomas Landström

Utredning som Tomas Landström medverkat i:

Genomförandekommittén för nya Polismyndigheten (Ju 2012:16) [ Avslutad 2015 ] [ Sekreterare ]

Genomförandekommittén för nya Polismyndigheten (Ju 2012:16)


Beteckning : Ju 2012:16
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2016-11-04
Status : Avslutad 2015 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2012-12-20
Direktiv för kommittén, se dir. 2012:129 och dir. 2013:121
Lokal : Garnisonen, tel. 08-405 34 58 (Wikström)
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Rolén, Thomas, fr.o.m. 2013-01-14 t.o.m. 2015-03-31
Sakkunnig : Andersson, Jan, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Friberg, Klas, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Götblad, Carin, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Hall, Anders, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Herbst, Ulrika, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Johansson, Klas, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Löfving, Mats, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Malmquist, Henrik, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Olsson, Tore, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Persson, Dan, fr.o.m. 2014-06-16 t.o.m. 2014-12-31
Davidsson, Inger, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Dulny, Christoffer, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-09-23
Ekeroth, Kent, fr.o.m. 2014-10-20 t.o.m. 2014-12-31
Hamarbergh, Krister, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Karlfedt, Jon, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Linander, Johan, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Lundgren, Elin, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Pehrson, Johan, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Åström, Alice, fr.o.m. 2013-06-19 t.o.m. 2014-12-31
Kanslichef : Wikström, Ann-Chatrine, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2015-03-31
Sekreterare : Almqvist, Elin, fr.o.m. 2013-10-10 t.o.m. 2014-12-02
Sekreterare : Andersson, Björn, fr.o.m. 2013-01-14 t.o.m. 2013-09-30
Sekreterare : Andersson, Vilhelm, fr.o.m. 2013-11-26 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Brandtell, Eva, fr.o.m. 2013-05-27 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Dixelius, Johan, fr.o.m. 2013-01-08 t.o.m. 2015-03-08
Sekreterare : Jerndal, Unni, fr.o.m. 2014-06-23 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Johansson, Lisbeth, fr.o.m. 2013-01-21 t.o.m. 2014-08-15
Sekreterare : Kjellsson, Per, fr.o.m. 2014-02-03 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Klasén, Lena, fr.o.m. 2014-08-04 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Lagerholm, Erik, fr.o.m. 2014-10-15 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Landström, Tomas, fr.o.m. 2013-04-15 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Lundh, Lars-Gunnar, fr.o.m. 2013-01-14 t.o.m. 2013-02-05
Sekreterare : Möller, Kajsa, fr.o.m. 2013-02-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Nilsson Kristiansson, Stina, fr.o.m. 2014-12-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Paulsen, Mats, fr.o.m. 2013-03-04 t.o.m. 2015-02-28
Sekreterare : Scocco, Anna, fr.o.m. 2013-08-19 t.o.m. 2015-02-28
Sekreterare : Stenberg, Annika, fr.o.m. 2014-03-24 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Svahn Lindström, Gunilla, fr.o.m. 2014-08-04 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Årestad Radner, Eva, fr.o.m. 2013-03-01 t.o.m. 2014-12-31
Biträdande sekreterare : Eriksson, Agneta, fr.o.m. 2013-04-15 t.o.m. 2014-01-31
Biträdande sekreterare : Josefson, John, fr.o.m. 2013-06-01 t.o.m. 2015-03-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman