Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Tim Nordin

Sök kontaktuppgifter till Tim Nordin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Tim Nordin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Tim Nordin medverkat i ( 3 st. ):

Arbetsgrupp med uppgift att ta fram förslag till hur genusperspektivet kan få större genomslagskraft i museernas verksamhet (Ku 2001:A) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Arbetsgrupp med uppgift att ta fram förslag till hurgenusperspektivet kan få större genomslagskraft i museernasverksamhet (Ku 2001:A)
Departement : Kulturdepartementet
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-06-28
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Delrapport 1 15 mars 2002 - Genusperspektiv på museerna
Delrapport 2 2 dec 2002
Ds 2003:61 Genus på museer, slutrapport
Medverkande :
Ordförande : Ann-Sofie Ohlander, professor, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2004-01-23
Ledamot : Nina Björk, journalist, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Ann Kristin Carlström, forskningschef, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Jonas Frykman, professor, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2002-06-24
Ledamot : Louise Lönnroth, landsarkivarie, fr.o.m. 2002-04-23 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Janken Myrdal, professor, fr.o.m. 2002-04-23 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Henrik Teleman, chef, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Ana L. Valdés, journalist, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-02-16
Ledamot : Erik Åström, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Mari Granath, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-08-31
Expert : Sophia Laurin, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Tim Nordin, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-11-30 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Anna-Karin Larsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2002-01-24 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Anna Prestjan, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-09-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2003:61 Genus på museer [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om skyddstider för sjukpenninggrundande inkomst (S 2001:09) [ Avslutad 2003 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om skyddstider för sjukpenninggrundande inkomst (S 2001:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-11-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:104 och dir. 2002:118
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:50 Sjukpenninggrundande inkomst - skydd och anpassning
Medverkande :
Särskild utredare : Anna-Märta Stenberg, enhetschef, fr.o.m. 2001-11-29
Sakkunnig : Eva Gullfedt, kansliråd, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Anna Hallgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-01-14 t.o.m. 2002-02-18
Sakkunnig : Eivy Häggström, kansliråd, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Maria Ljungkvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Tim Nordin, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-01-14
Sakkunnig : Per Tillander, ämnesråd, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Jan Andréasson, strateg, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Saga Fröjd, jurist, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : Olle Stare, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2002-01-14
Expert : AnChristin Stenberg, försäkringskonsult, fr.o.m. 2002-01-14
Sekreterare : Dina Jacobson, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-06-15
Sekreterare : Magnus Pettersson, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2003-06-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:50 Sjukpenninggrundande inkomst – skydd och anpassning [ pdf |Paragraftecken ]
Kommittén för svenska språket (Ku 2000:03) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Kommittén för svenska språket (Ku 2000:03)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-10-05
Direktiv för kommittén, se dir. 2000:66
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:27 Mål i mun, slutbetänkande
Medverkande :
Ordförande : Åke Gustavsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-10-05 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Emilia Emtell, studerande, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Lennart Fridén, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Kjell Hanseklint, verkstadsarbetare, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Birgitta Kurtén, kulturjournalist, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Agneta Ringman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Birgitta Sellén, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Dan Shafran, fil.dr, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Tone Tingsgård, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Ledamot : Bengt Westerberg, f.d. partiledare, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Birgitta Alleklev, lärare, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Lars-Gunnar Andersson, professor, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Johan Hirschfeldt, hovrättspresident, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Inger Lindberg, professor, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Refik Sener, pressekreterare, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Sakkunnig : Mats Thelander, professor, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Ingolf Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Barbro Ehrenberg-Sundin, ämnesråd, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Birgit Gunnarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Karin Josephson, föredragande, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Per-Erik Lindeberg, rättschef, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Ingrid Lindskog, kansliråd, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Tim Nordin, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2001-10-28
Expert : Nils Pålbrant, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-11-09 t.o.m. 2002-04-02
Expert : Malin Ryttberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-10-29 t.o.m. 2002-04-02
Huvudsekreterare : Björn Melander, fr.o.m. 2000-11-01 t.o.m. 2002-04-21
Sekreterare : Christer Åström, fr.o.m. 2000-12-15 t.o.m. 2002-04-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman