Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Susanna Pohl

Sök kontaktuppgifter till Susanna Pohl på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Susanna Pohl

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Susanna Pohl medverkat i:

Utredningen om kontroll och omprövning av beslut om utbetalning i kommunkontosystemet (Fi 2001:01) [ Avslutad 2001 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om kontroll och omprövning av beslut om utbetalning i kommunkontosystemet (Fi 2001:01)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-12-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:98
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:50 Kontroll i kommunkontosystemet
Medverkande :
Särskild utredare : Karin Almgren, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-29
Expert : Marika Dagenbrink, fr.o.m. 2001-01-31 t.o.m. 2001-06-29
Expert : Kjell Dahlström, fr.o.m. 2001-01-31 t.o.m. 2001-06-29
Expert : Anders Hedberg, fr.o.m. 2001-01-31 t.o.m. 2001-06-29
Expert : Kjell Olsson, fr.o.m. 2001-01-31 t.o.m. 2001-06-29
Expert : Ronnie Peterson, fr.o.m. 2001-01-31 t.o.m. 2001-06-29
Sekreterare : Susanna Pohl, fr.o.m. 2001-01-17 t.o.m. 2001-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:50 Kontroll i kommunkontosystemet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman