Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Susanna Herrera

Sök kontaktuppgifter till Susanna Herrera på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Susanna Herrera

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Susanna Herrera medverkat i:

Polisutbildningsutredningen (Ju 2015:03) [ Avslutad 2016 ] [ Expert ]
Polisutbildningsutredningen (Ju 2015:03)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-03-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:29 och dir. 2016:16
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:39 Polis i framtiden - polisutbildning som högskoleutbildning
Medverkande :
Särskild utredare : Petra Lundh, lagman, fr.o.m. 2015-03-19 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Mikael Alexandersson, rektor, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Filip Kollén, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-03-03 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Lovisa Hellberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Susanna Herrera, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-02-28 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Max Lutteman, polismästare, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Monika Olsson, ämnesråd, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Betty Rohdin, utbildningschef, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Marie Stern Wärn, verksjurist, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Ann-Charlotte Wallin, ämnesråd, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-05-30
Expert : Anna Zeidler, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-15 t.o.m. 2016-03-02
Ledamot : Christina Centerpartiet Davidsson, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Kent Sverigedemokraterna Ekeroth, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Hanna Västerpartiet Gedin, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Roger Folkpartiet Haddad, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Ellen Moderaterna Juntti, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Ola Miljöpartiet Kronkvist, de gröna, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Elin Socialdemokraterna Lundgren, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Ledamot : Erik Kristdemokraterna Slottner, fr.o.m. 2015-04-24 t.o.m. 2016-05-31
Sekreterare : Frédérique Lémery, handläggare Försvarshögskolan, fr.o.m. 2015-04-13 t.o.m. 2016-03-06
Sekreterare : Monika Olsson, ämnesråd, fr.o.m. 2016-01-28 t.o.m. 2016-08-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2015:29 En förändrad polisutbildning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2016:16 Tilläggsdirektiv till Polisutbildningsutredningen (Ju 2015:03) [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:39 Polis i framtiden – polisutbildningen som högskoleutbildning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman