Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Stellan Hermanson

Sök kontaktuppgifter till Stellan Hermanson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Stellan Hermanson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Stellan Hermanson medverkat i:

PBL-kommittén (M 2002:05) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
PBL-kommittén (M 2002:05)
Departement : Miljö- och samhällsbyggnadsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-06-27
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:97, dir. 2003:172, dir. 2004:150 och 2005:74
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:70 Miljöbedömningar avseende vissa planer och program
SOU 2004:40 Kortare instanskedja och ökad samordning - Alternativ för plan- och bygglagens prövningsorganisation
SOU 2005:77 Får jag lov? Om planering del 1 och del 2 och byggande
Medverkande :
Ordförande : Lars Eric Ericsson, generaldirektör, fr.o.m. 2002-06-28
Ledamot : Inga Berggren, hushållslärare/f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Joakim Bergström, pressekreterare, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Agneta Börjesson, planeringschef, fr.o.m. 2003-03-12
Ledamot : Hans Ekström, kommunalråd, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Annelie Enochson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Owe Hellberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Gudrun Lindvall, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-09-13 t.o.m. 2003-03-11
Ledamot : Åke Sandström, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Lilian Virgin, led. av riksdagen, fr.o.m. 2002-09-13
Sakkunnig : Fredrik Damgren, expeditions- och rättschef, fr.o.m. 2002-09-13
Expert : Camilla Adolfsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Per Arne Andreasson, länsråd, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Elisabeth Bodin, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Michael Blom, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-02-07
Expert : Nils Gunnar Forsberg, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Eva Gyllensvärd, länsarkitekt, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Reigun Thune Hedström, arkitekt, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Stellan Hermanson, överlantmätare, fr.o.m. 2004-02-19 t.o.m. 2005-05-31
Expert : Åsa Holmgren, rättssakkunnig, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-09-30
Expert : Jimmy Järvenpää, rättssakkunnig, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2005-02-06
Expert : Christina Leideman, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-12-03
Expert : Heléne Lövung, rättssakkunnig, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Olof Moberg, förbundsjurist, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Karin Nordström, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Germund Persson, förbundsjurist, fr.o.m. 2003-02-14 t.o.m. 2003-05-30
Expert : Hans Petersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Annika von Schéele, divisonschef, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Leifh Stenholm, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-09-15
Expert : Erik Thornström, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Ulf Troedson, divisonschef, fr.o.m. 2003-02-15
Expert : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-16
Expert : Erik Westman, departementsråd, fr.o.m. 2004-12-03
Expert : Jacob Wichmann, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-01-14
Expert : Mats Wiberg, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2004-01-13
Sakkunnig : Fredrik Damgren, expeditions- och rättschef, fr.o.m. 2002-09-13
Huvudsekreterare : Susanne Bagge, fr.o.m. 2002-11-06 t.o.m. 2005-10-31
Sekreterare : Björn Liljeros, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2004-01-27 t.o.m. 2004-06-13
Sekreterare : Micaela Schulman, fr.o.m. 2002-12-01
Sekreterare : Paula Sköld, kansliråd, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Kjell Sundström, arkitekt, fr.o.m. 2003-05-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman