: : :

Medverkande i utredning : Sofie Sveningsson

Sök kontaktuppgifter till Sofie Sveningsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Sofie Sveningsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Sofie Sveningsson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om bostadsbyggande på statens fastigheter (N 2017:03) [ Avslutad 2018 ] [ Huvudsekreterare ]

Utredningen om bostadsbyggande på statens fastigheter (N 2017:03)


Beteckning : N 2017:03
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2018-08-27
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2017-01-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:7
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare/Samordnare : Nilsson, Elisabeth, fr.o.m. 2017-01-26 t.o.m. 2018-02-15
Sakkunnig : Ahlstrand, Sophie, fr.o.m. 2017-04-04
Sakkunnig : Tejpar, Johan, fr.o.m. 2017-04-04
Huvudsekreterare : Sveningsson, Sofie, fr.o.m. 2017-03-07 t.o.m. 2018-02-28
Sekreterare : Jansson, Lars, fr.o.m. 2017-02-12 t.o.m. 2018-02-15
Sekreterare : Persson, Jan, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2018-02-15
Sekreterare : Remmare, Per-Olof, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2018-02-15

Rapporter

SOU 2017:71Bostäder på statens mark – en möjlighet?
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2017:71 Bostäder på statens mark – en möjlighet? [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om samordning för ökat och hållbart bostadsbyggande (N 2017:08) [ Pågående ] [ Sekreterare ]
Utredningen om samordning för bostadsbyggande (N 2017:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:126 och dir. 2018:107
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 31 december 2020.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:17 Bebyggelse- och transportplanering för hållbar stadsutveckling
Medverkande :
Särskild utredare : Johan Edstav, fr.o.m. 2018-01-01
Sakkunnig : Ylva Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Sakkunnig : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03
Sakkunnig : Philip Fridbom Kempe, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Sakkunnig : Ingrid Hasselsten, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03
Sakkunnig : Anna Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Sakkunnig : Rikard Sandart, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Sakkunnig : Mattias Schriever-Abeln, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Huvudsekreterare : Christina Leideman, fr.o.m. 2018-01-01
Sekreterare : Frank Johan Ahlberg, fr.o.m. 2018-01-10 t.o.m. 2019-05-12
Sekreterare : Lena Dübeck, fr.o.m. 2018-03-26 t.o.m. 2019-03-31
Sekreterare : Michael Erman, fr.o.m. 2018-06-01
Sekreterare : Thomas Hartman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Lars Jansson, fr.o.m. 2018-02-16 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Johanna Jelinek Boman, fr.o.m. 2018-03-19 t.o.m. 2019-09-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2019-12-31
Sekreterare : Sofie Sveningsson, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Jan Wijkmark, fr.o.m. 2018-06-01
Biträdande sekreterare : Louise Pikner, fr.o.m. 2018-11-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2019:17 Bebyggelse- och transportplanering för hållbar stadsutveckling [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman