Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sirpa Lindelöf

Sök kontaktuppgifter till Sirpa Lindelöf på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sirpa Lindelöf

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Sirpa Lindelöf medverkat i:

Arbetsgruppen (In 1997:A) med uppgift att följa och stödja utvecklingsarbetet med medborgarkontor, m.m. [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 1999 ] [ Expert ]
Arbetsgruppen (In 1997:A) med uppgift att följa och stödja utvecklingsarbetet med medborgarkontor, m.m.Organ inom Regeringskansliet
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-03-01
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Carl-Gunnar Peterson, planeringschef, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Eva Stina Alfredsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Marcus Bengtsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Eva Cederholm Cars, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Klas Falk, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-09 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Göran Geiryd, utredningschef, fr.o.m. 1998-05-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Torgny Ljungqvist, sekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1997-07-07
Ledamot : Annika Lowén, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Ingrid Olmander van der Erk, sekreterare, fr.o.m. 1997-07-07 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Johannes Sjögren, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1998-02-08
Ledamot : Bo Swedin, kommunikationsdirektör, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Lars Söderström, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Frank Waltersson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Charlotta Wickman, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-28 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Monica Berneström, adm. utvecklingschef, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Yvonne Bjerke, enhetschef, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Barbro Björkhem, redaktör, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Sara Eriksén, doktorand, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Benny Jansson, verksamhetschef, fr.o.m. 1997-06-16 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Elisabeth Jonsson, platschef, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Sirpa Lindelöf, samhällsvägledare, fr.o.m. 1998-02-09 t.o.m. 1999-06-30
Sekreterare : Berndt Lindholm, kansliråd, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1999-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 1999:26 Medborgarkontor i utveckling [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman