Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Simone Ek

Sök kontaktuppgifter till Simone Ek på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Simone Ek

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Simone Ek medverkat i:

Referensgruppen för folkrättsfrågor (UD 1995:D) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Referensgruppen för folkrättsfrågor (UD 1995:D) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1995-04-12
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Ulf Larsson, f.d. generaltulldirektör, fr.o.m. 1995-08-15 t.o.m. 2000-11-08
Förste vice ordförande : Lars Magnuson, rättschef, UD, fr.o.m. 1995-08-15 t.o.m. 2001-09-01
Andre vice ordförande : Anders Oljelund, bitr. utrikesråd, UD, fr.o.m. 1995-08-15 t.o.m. 1998-06-25
Andre vice ordförande : Sven-Olof Petersson, bitr. utrikesråd, fr.o.m. 1998-06-26
Ledamot : Bengt Anderberg, generaldirektör, fr.o.m. 1995-08-15
Ledamot : Ove Bring, professor, fr.o.m. 1995-08-15
Ledamot : Göran Bäckstrand, chefsrådgivare, Svenska Röda Korset, fr.o.m. 1999-05-28 t.o.m. 2001-02-21
Ledamot : Ann-Louise Eksborg, departementsråd, fr.o.m. 1995-08-15 t.o.m. 1997-12-22
Ledamot : Percurt Green, generallöjtnant, HKV/OPL, fr.o.m. 1996-02-27 t.o.m. 1998-06-25
Ledamot : Bosse Hedberg, departementsråd, UD, fr.o.m. 2000-02-01
Ledamot : Marie Jacobsson, ämnesråd, UD, fr.o.m. 1995-08-15
Ledamot : Said Mahmoudi, professor, fr.o.m. 1995-08-15
Ledamot : Göran Melander, professor, fr.o.m. 1995-08-15
Ledamot : Johan Molander, departementsråd, UD, fr.o.m. 1996-07-01 t.o.m. 1998-06-25
Ledamot : Karlis Neretnieks, generalmajor, fr.o.m. 1998-06-26
Ledamot : Frank Rosenius, viceamiral, fr.o.m. 1998-06-26 t.o.m. 2000-01-01
Ledamot : Bertil Roth, departementsråd, UD, fr.o.m. 1995-08-15
Ledamot : Per Saland, departementsråd, fr.o.m. 1998-06-26 t.o.m. 2000-05-01
Ledamot : Carl-Ivar Skarstedt, f.d. hovrättspresident, fr.o.m. 1995-08-15 t.o.m. 1998-10-30
Ledamot : Claes Tornberg, chef för militärhögskolan, fr.o.m. 1995-08-15 t.o.m. 1998-06-25
Ledamot : Ingvar Åkesson, expeditionsschef, Fö, fr.o.m. 1997-12-23
Expert : Simone Ek, Rädda barnen
Expert : Richard Ekwall, kansliråd, UD-GS, t.o.m. 2000-01-01
Expert : Ann-Marie Göransson, generalläkare, HKV
Expert : Kristina Himmelstrand
Expert : Elisabeth Lager, chefsjurist, Överstyrelsen för civil beredskap
Expert : Magnus Sandbu, försvarsjurist, HKV
Expert : Pål Wrange, ämnesråd, UD
Expert : Niklas Wågnert, rättssakkunnig, Fö-RS, t.o.m. 0200-01-01
Sekreterare : Katarina Tafvelin, fr.o.m. 2000-10-09 t.o.m. 2001-05-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman