Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Roy Johansson

Sök kontaktuppgifter till Roy Johansson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Roy Johansson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Roy Johansson medverkat i ( 3 st. ):

Kameraövervakningsutredningen (Ju 2001:09) [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]
Kameraövervakningsutredningen (Ju 2001:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-06-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:53
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:110 Allmän kameraövervakning
Medverkande :
Särskild utredare : Göran Schäder, regeringsråd, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Erik Grevholm, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Katja Isberg Amnäs, dataråd, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Peter Ljungqvist, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Viveca Lång, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Lars Tonneman, polisintendent, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2002-12-31
Sekreterare : Roy Johansson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:110 Allmän kameraövervakning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Polisdatautredningen (Ju 2000:01) [ Avslutad 2001 ] [ Sekreterare ]
Polisdatautredningen (Ju 2000:01)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-12-09
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:99
Lokal : Regeringskansliets utredningsavdelning, Box 347, 401 25 GÖTEBORG,tel. 031-701 53 63 (sekr.)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:92 Behandling av personuppgifter i polisens verksamhet
Medverkande :
Särskild utredare : Göran Schäder, regeringsråd, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Maria Berggren Broms, bitr. chefsjurist, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Anders Danielsson, polismästare, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Lotta Gustavson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2000-05-21
Expert : Aimée Jillger, verksjurist, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Anna-Karin Waldton, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2001-06-15 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Britt Marie Wester, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2001-06-14
Expert : Christina Weihe, rättschef, fr.o.m. 2000-05-22 t.o.m. 2001-12-31
Sekreterare : Roy Johansson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-02-01 t.o.m. 2001-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:92 Behandling av personuppgifter i polisens verksamhet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
SÄPO/Rikskrimkommittén (Ju 1998:06) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]
SÄPO/Rikskrimkommittén (Ju 1998:06)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-11-19
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:101.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:25 Den centrala polisen
Medverkande :
Ordförande : Gösta Gunnarsson, f.d. landshövding, fr.o.m. 1998-11-23 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Lillwy Falk, lärare, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Carl Frick, bergsingenjör, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Märta Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-05-06 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Jeppe Johnsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Roland Larsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 1999-03-16
Ledamot : Yvonne Oscarsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Siw Persson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Ulla Wester, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Ledamot : Rolf Åbjörnson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-21 t.o.m. 2000-04-30
Sakkunnig : Anders Eriksson, generaldirektör, fr.o.m. 1998-12-22 t.o.m. 2000-04-30
Sakkunnig : Lars Nylén, rikskriminalchef, fr.o.m. 1998-12-22 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Agneta Blidberg, bitr. överåklagare, fr.o.m. 1998-12-22 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Annika Brickman, departementsråd, fr.o.m. 1998-12-22 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Roy Johansson, revisionssekreterare, fr.o.m. 1999-03-22 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Margareta Linderoth, polisöverintendent, fr.o.m. 1998-12-22 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Erik Sundström, kansliråd, fr.o.m. 1998-12-22 t.o.m. 2000-04-30
Sekreterare : Eva Ahlquist, hovrättsråd, fr.o.m. 1998-11-23 t.o.m. 2000-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:25 Den centrala polisen [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman