Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Roger Sedin

Sök kontaktuppgifter till Roger Sedin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Roger Sedin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Roger Sedin medverkat i:

Utredningen om miljöbestämmelser för jordbruksföretag och djurhållning (L 2011:02) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Utredningen om miljöbestämmelser för jordbruksföretag och djurhållning (L 2011:02)
Departement : Landsbygdsdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-06-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:49 och dir. 2012:75
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:5 Djurhållning och miljön - hantering av risker och möjligheter med stallgödsel
Medverkande :
Särskild utredare : Christina Huhtasaari, fr.o.m. 2011-07-01 t.o.m. 2012-10-31
Särskild utredare : Christina Huhtasaari, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2013-01-31
Expert : Nils Alesund, handläggare, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Kajsa Berggren, enhetschef, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Sven-Olov Ericson, kansliråd, fr.o.m. 2012-03-16
Expert : Jerker Forsell, kansliråd, fr.o.m. 2012-06-15
Expert : Emelie Hansson, sakkunnig, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Sofia Hedelius Bruu, miljöjurist, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Arne Joelsson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Anna Josefsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Tobias Olsson, enhetschef, fr.o.m. 2011-10-06 t.o.m. 2012-03-15
Expert : Roger Sedin, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-10-06 t.o.m. 2012-06-14
Expert : Mona Strandmark, agronom, fr.o.m. 2012-03-16
Expert : Ingrid Svedinger, ämnesråd, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Björn Telenius, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-10-06 t.o.m. 2012-03-15
Expert : Ulf Wickström, jur.kand., fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Roger Wikström, hovrättsråd, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Charlotta Zetterberg, docent miljörätt, fr.o.m. 2011-10-06
Expert : Conny Öhman, rättssakkunnig, fr.o.m. 2011-10-06
Sekreterare : Mattias Henriksson, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Sekreterare : Christina Huhtasaari, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Ida Lindblad-Hammar, fr.o.m. 2011-08-11 t.o.m. 2013-02-15
Sekreterare : Stig Widell, fr.o.m. 2011-09-15 t.o.m. 2012-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman