Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ragnhild Johansson

Sök kontaktuppgifter till Ragnhild Johansson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ragnhild Johansson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ragnhild Johansson medverkat i:

Demokratiutvecklingskommittén (C 1995:05) [ Avslutad 1996 ] [ Ledamot ]
Demokratiutvecklingskommittén (C 1995:05)
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1995:56.
Utredningen har avgett :
SOU 1996:71 Lokal demokrati och delaktighet i Sveriges stöder och landsbygd
SOU 1996:162 På medborgarens villkor - en demokratisk infrastruktur. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Bengt Owe Birgersson, direktör, fr.o.m. 1995-04-18
Ledamot : Ragnhild Johansson, teol.stud., fr.o.m. 1995-05-30 t.o.m. 1996-05-06
Ledamot : Tomas Lappalainen, författare, fr.o.m. 1995-05-30
Ledamot : Ingvar Persson, journalist, fr.o.m. 1995-05-30
Ledamot : Inger Schörling, kooperativ rådgivare, fr.o.m. 1995-05-30
Sakkunnig : Eva Cederholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-05-30
Sakkunnig : Benny Jansson, verksamhetschef, fr.o.m. 1995-05-30
Sakkunnig : Marie Pernebring, sektionschef, fr.o.m. 1995-09-15
Expert : Erik Amnå, universitetslektor, fr.o.m. 1995-05-30
Expert : Simon Andersson, organisationsdirektör, fr.o.m. 1995-05-30
Expert : Ozan Sunar, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1996-06-12 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Gunilla Thorgren, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1995-05-30 t.o.m. 1996-04-15
Sekreterare : Anna-Karin Lindh, jur.kand., fr.o.m. 1996-02-19 t.o.m. 1996-10-31
Sekreterare : Jörgen Mark-Nielsen, socionom, fr.o.m. 1995-05-01 t.o.m. 1996-11-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman