Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Pia Fagerström

Sök kontaktuppgifter till Pia Fagerström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Pia Fagerström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Pia Fagerström medverkat i ( 4 st. ):

Kommissionen för jämställda livsinkomster (A 2020:01) [ Pågående ] [ Expert ]
Kommissionen för jämställda livsinkomster (A 2020:01)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-03-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:22
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Uppdraget ska redovisas till regeringen senast den 20 december 2021.
Medverkande :
Ordförande : Lise Bergh, jurist, fr.o.m. 2020-03-05
Ledamot : Mahmood Arai, professor, fr.o.m. 2020-03-05
Ledamot : Sture Nordh, styrelseordförande, fr.o.m. 2020-03-05
Ledamot : Nina Åkestam Wikner, ekonomie doktor, fr.o.m. 2020-03-05
Sakkunnig : Lenita Freidenvall, ämnesråd, fr.o.m. 2020-04-20
Sakkunnig : Thomas Wilhelmsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Erik Adell Hellström, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Clara Berglund, generalsekreterare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : John Ekberg, statistikansvarig, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Lars-Gunnar Engström, senior utredare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Jonas Eriksson, ekonom, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Pia Fagerström, kansliråd, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Daniel Gustafsson, länsråd, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Annika Nilsson, intressepolitisk utredare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Anita Nyberg, professor emerita, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Irene Opira, generalsekreterare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Daniel Stedt, utredare, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Lena Svenaeus, fil. dr, fr.o.m. 2020-04-20
Expert : Hanna Zeland, kansliråd, fr.o.m. 2020-04-20
Huvudsekreterare : Niklas Järvklo, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-16 t.o.m. 2021-03-21
Huvudsekreterare : Jennie K. Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-03-22
Sekreterare : Maria Cheung, fr.o.m. 2020-09-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Maria Cheung, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-01-31
Sekreterare : Maria Cheung, fr.o.m. 2021-04-15
Sekreterare : Jennie K. Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-03-21
Sekreterare : Naiti del Sante, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-02-15 t.o.m. 2021-06-08
Sekreterare : Gustav Staaf, utredare, fr.o.m. 2021-06-09 t.o.m. 2021-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om ökad träffsäkerhet och minskad skuldsättning inom bostadsbidrag och underhållsstöd (S 2018:13) [ Pågående ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om bostadsbidrag och underhållsstöd – minskad skuldsättning och ökad träffsäkerhet (BUMS) (S 2018:13)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-08-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:97, dir 2020:14 och dir. 2021:7
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm, tel: 08-405 44 59
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 1 mars 2021.
Utredningen har avgett :
Promemoria En justerad indragningsbestämmelse i underhållsstödet
Medverkande :
Särskild utredare : Åsa Karlsson Björkmarker, f.d. kommunalråd, fr.o.m. 2018-08-30
Sakkunnig : Linnéa Brossner, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-24 t.o.m. 2019-06-30
Sakkunnig : Joakim Cejie, kansliråd, fr.o.m. 2018-12-19 t.o.m. 2019-06-30
Sakkunnig : Pia Fagerström, kansliråd, fr.o.m. 2021-03-18
Sakkunnig : Mats Johansson, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-24
Sakkunnig : Karl Kjäll, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-03-18
Sakkunnig : Jessica Löfvenholm, ämnesråd, fr.o.m. 2019-08-01 t.o.m. 2021-03-17
Sakkunnig : Carina Nägling, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-24 t.o.m. 2019-06-30
Sakkunnig : Robin Palmgren, rättssakkunnig, fr.o.m. 2019-08-01
Sakkunnig : Petter Troedsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Andreas Vigren, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-08-01 t.o.m. 2021-03-17
Sakkunnig : Danielle Zachrisson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-24 t.o.m. 2020-05-31
Expert : Jens Haggren, verksjurist, fr.o.m. 2018-10-24
Expert : Anna Halvarsson, rättslig expert, fr.o.m. 2018-10-24
Expert : Assar Lindén, jurist, fr.o.m. 2018-10-24
Expert : Niklas Löfgren, utredare, fr.o.m. 2018-10-24
Expert : Marie Magnusson, budget- och skuldrådgivare, fr.o.m. 2018-12-19
Sekreterare : Nicklas Korsell, utredare, fr.o.m. 2019-05-01
Sekreterare : Dan Ljungberg, enhetschef, fr.o.m. 2018-10-17
Sekreterare : Katarina Sjöberg, jurist, fr.o.m. 2018-12-03
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om ekonomi och föräldrasamarbete vid särlevnad (S 2009:04) [ Avslutad 2011 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om ekonomi och föräldrasamarbete vid särlevnad (S 2009:04)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-06-04
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:56, dir. 2010:89 och dir. 2011:8
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:51 Fortsatt föräldrar - om ansvar, ekonomi och samarbete för barnets skull
Medverkande :
Särskild utredare : Göran Harnesk, generalsekreterare i BRIS, fr.o.m. 2009-09-03
Sakkunnig : Martina Irving Magnusson, jurist, fr.o.m. 2010-04-23
Expert : Maria Ahrengart, privatekonom, fr.o.m. 2010-04-23
Expert : Eva-Lena Arefäll, utredare, fr.o.m. 2010-04-23
Expert : Ursula Armbruster, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-10-23 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Ann Eva Askensten, verksamhetsområdeschef, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Agneta Björklund, kansliråd, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Gunilla Cederström, utredare, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Kristina Cunningham, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-07-01
Expert : Mårten Hultin, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Anna Marnell, utredare, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Danijela Pavic, rättssakkunnig, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Per-Anders Rydelius, professor, fr.o.m. 2009-10-23
Huvudsekreterare : Tarja Birkoff, ämnesråd, fr.o.m. 2009-08-17 t.o.m. 2011-06-30
Sekreterare : Jaan Entson, stabsjurist, fr.o.m. 2010-04-12 t.o.m. 2011-06-30
Sekreterare : Pia Fagerström, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-06-13
Sekreterare : Jessica Löfvenholm, kansliråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-06-13
Sekreterare : Sara Örnhall Ljungh, kansliråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-06-13
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om löpande uppföljning av systemet för kommunalekonomisk utjämning (Fi 2005:02) [ Avslutad 2007 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om löpande uppföljning av systemet för kommunalekonomisk utjämning (Fi 2005:02)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-03-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:26
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:84 Deluppföljning av den kommunalekonomiska utjämningen - delbetänkande
SOU 2007:61 Deluppföljning 2 av den kommunalekonomiska utjämningen - med förslag till förändringar i kostnadsutjämningen - slutbetänkande
Medverkande :
Särskild utredare : Ulf Wetterberg, fr.o.m. 2005-04-01
Sakkunnig : Henrik Berggren, fr.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Niclas Johansson, fr.o.m. 2005-09-05
Sakkunnig : Pontus Johansson, fr.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Hans Nyström, fr.o.m. 2005-06-01
Sakkunnig : Lennart Tingvall, fr.o.m. 2005-06-01
Expert : Uta Bertram, fr.o.m. 2005-06-01
Expert : Ingela Englund, fr.o.m. 2005-06-01
Expert : Annika Hägg, fr.o.m. 2005-06-01
Expert : Tomas Johansson, fr.o.m. 2005-06-01
Expert : Henrik Tiselius, fr.o.m. 2005-06-01
Sekreterare : Ulf Andersson, fr.o.m. 2005-05-01
Sekreterare : Pia Fagerström, fr.o.m. 2007-03-01
Sekreterare : Joakim Feldt, fr.o.m. 2005-08-09
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman