Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Peter Dahlström

Sök kontaktuppgifter till Peter Dahlström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Peter Dahlström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Peter Dahlström medverkat i:

USA-delegationen (Fö 1988:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2005 ] [ Ledamot ]
USAdelegationen (Fö 1988:B)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1987-12-10
Direktiv för delegationen, se regeringsbeslut den 10 december 1987.
Delegationens arbete kommer att fortsätta i annan form efter den 1 oktober2005.
Medverkande :
Ordförande : Jan-Olof Lind, företrädare för Försvarsdepartementet, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Vice ordförande : Bertil Björkman, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Peter Dahlström, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Thomas Engevall, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Tomas Fjellner, fr.o.m. 2002-01-25 t.o.m. 2003-11-30
Ledamot : Margareta af Geijerstam, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Jörgen Halldin, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Stefan Hanson, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Peter Lundberg, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Lars Sandström, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Sekreterare : Margareta af Geijerstam, fr.o.m. 2003-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman