Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Per-Olof Thulin

Sök kontaktuppgifter till Per-Olof Thulin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Per-Olof Thulin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Per-Olof Thulin medverkat i:

2003 års vallagskommitté (Ju 2003:03) [ Avslutad 2004 ] [ Ledamot ]

2003 års vallagskommitté (Ju 2003:03)


Beteckning : Ju 2003:03
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2005-02-24
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-04-16
Direktiv för kommittén, se dir. 2003:37
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Larsson, Ulf, fr.o.m. 2003-05-01 t.o.m. 2004-12-01
Ledamot : Bengtsson, Marita, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-18
Ledamot : Berglind, Mats, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-18
Ledamot : Bernevång, Tommy, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Einarsson, Mats, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Hagberg, Liselott, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Jarl Beck, Inger, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Lindow, Monica, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Lundgren, Kerstin, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Nilsson, Ola, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Ledamot : Thulin, Per-Olof, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Expert : Johansson, Svante, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Expert : Nilsson, Vivan, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Expert : Petersson, Roger, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-11-19
Sekreterare : Björkman, Ulla, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-07-31
Sekreterare : Ström, Lars-Åke, fr.o.m. 2004-03-02 t.o.m. 2004-12-01

Rapporter

SOU 2004:111Ny vallag
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2003:37 En ny vallag

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:111 Ny vallag [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman