Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Olof T. Johansson

Sök kontaktuppgifter till Olof T. Johansson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Olof T. Johansson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Olof T. Johansson medverkat i:

Rennäringspolitiska kommittén (Jo 1998:03) [ Avslutad 2001 ] [ Ledamot ]
Rennäringspolitiska kommittén (Jo 1998:03)
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-09-11
Direktiv för kommittén, se dir. 1997:102.
Lokal : Departementens utredningsavdelning, Box 187, 201 21 MALMÖ, tel.040-35 58 88 (Geijer)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:101 En ny rennäringspolitik
Medverkande :
Ordförande : Görel Oscarsson, universitetsdirektör, fr.o.m. 1998-02-11
Ledamot : Birgitta Carlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-02-11
Ledamot : Lennart Degerliden, ombudsman, fr.o.m. 2001-04-02
Ledamot : Siv Holma, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-08 t.o.m. 2001-04-09
Ledamot : Ann-Kristine Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-02-11
Ledamot : Olof T. Johansson, renägare, fr.o.m. 2001-04-02
Ledamot : Leif Marklund, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-02-11
Ledamot : Maggi Mikaelsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-04-10
Ledamot : Ola Sundell, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-02-11
Ledamot : Gunilla Tjernberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-08
Ledamot : Per Mikael Utsi, renägare, fr.o.m. 1998-02-11
Expert : Tord Constenius, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-06-08
Expert : Eric De Groat, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Hilkka Eskelinen, handläggare, fr.o.m. 1998-11-11 t.o.m. 1999-01-31
Expert : Anders Holmgren, departementsråd, fr.o.m. 1999-06-08
Expert : Aina Jonsson, renägare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Bengt Oskarsson, vaktmästare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Lena Ruth-Jonsson, renägare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Jan-Ivar Rönnbäck, rennäringsdirektör, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Bror Saitton, näringshandläggare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Henrik Sandström, skogsmästare, fr.o.m. 1999-06-08
Expert : Olov Johan Sikku, handläggare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Lars Wilhelm Svonni, renägare, fr.o.m. 1999-06-08
Expert : Göran Ternbo, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Caroline Trapp, agronom, fr.o.m. 1998-11-11
Expert : Bjarne Örnstedt, kansliråd, fr.o.m. 1998-11-11
Sekreterare : Ulrika Geijer, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2002-01-15
Sekreterare : Marie B. Hagsgård, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-12-31
Bitr. sekreterare : Ann-Marie Karlsson, agronom, fr.o.m. 1999-04-12 t.o.m. 2001-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman