Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Niklas Frykman

Sök kontaktuppgifter till Niklas Frykman på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Niklas Frykman

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Niklas Frykman medverkat i:

Delegationen för unga och nyanlända till arbete (A 2014:06) [ Pågående ]
Delegationen för unga och nyanlända till arbete (A 2014:06)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-12-18
Direktiv för delegationen, se dir. 2014:157, dir. 2015:68, dir. 2017:20 och dir. 2018:39
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, 103 33 Stockholm, tel. 08-405 51 33 (Ringborg)
Delegationen beräknas avsluta sitt arbete senast 28 februari 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:19 Samverkan - Steg på vägen mot fördjupad lokal samverkan för unga arbetslösa
SOU 2018:12 Uppdrag: Samverkan 2019 - Många utmaningar återstår
Medverkande :
Ordförande : Lil Ljunggren Lönnberg, fr.o.m. 2014-12-18
Ledamot : Per-Arne Andersson, direktör, fr.o.m. 2015-04-14
Ledamot : Inger Ashing, nationell samordnare, fr.o.m. 2016-02-26 t.o.m. 2019-10-13
Ledamot : Marie Axelsson, avdelningschef, fr.o.m. 2016-11-21
Ledamot : Frank Berglund, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-04-09 t.o.m. 2019-10-13
Ledamot : Pontus Ekstedt, avdelningschef, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2016-09-11
Ledamot : Håkan Forsberg, t.f. generaldirektör, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2018-08-31
Ledamot : Håkan Forsberg, vik. generaldirektören och chefen för Rådet för Europeiska socialfonden i Sverige, fr.o.m. 2020-08-24
Ledamot : Peter Fredriksson, generaldirektör, fr.o.m. 2018-01-10
Ledamot : Peter Hammarin, enhetschef, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2019-10-13
Ledamot : Kjell Hedwall, avdelningschef, fr.o.m. 2015-10-06 t.o.m. 2018-01-09
Ledamot : Anna HR-chef Hemmingsson, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-10-13
Ledamot : Johan Ingelskog, enhetschef, fr.o.m. 2019-10-14
Ledamot : Lars Lööw, generaldirektör, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2020-08-23
Ledamot : Maria Mindhammar, generaldirektör, fr.o.m. 2019-12-16
Ledamot : Birgitta Målsäter, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2016-11-20
Ledamot : Lena Nyberg, generaldirektör, fr.o.m. 2016-09-12
Ledamot : Rebecka Prentell, ordförande, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2018-04-08
Ledamot : Mimmi Rönnqvist, ordförande, fr.o.m. 2019-10-14
Ledamot : Mikael Sjöberg, generaldirektör, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2019-12-15
Ledamot : Hidayet Tercan, entreprenör, fr.o.m. 2018-09-01
Ledamot : Michael Wolf, verkst. direktör, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2016-04-18
Ledamot : Helen Ängmo, överdirektör, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2015-10-05
Sakkunnig : Vanja Bardh Olsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-04-27 t.o.m. 2018-05-31
Sakkunnig : Karin Hermanrud, departementsråd, fr.o.m. 2018-06-14
Sakkunnig : Björn Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2019-10-13
Sakkunnig : Anna-Lena Larsson-Lönnqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-04-28 t.o.m. 2018-04-09
Sakkunnig : Kristina Lindström, ämnesråd, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2017-04-27
Sakkunnig : Maria Nordin Skult, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-09 t.o.m. 2018-06-14
Sakkunnig : Hanna Zeland, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-14
Expert : Tobias Adolfsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-10
Expert : David Dager, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-12-16
Expert : Louise Edgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-10-06 t.o.m. 2016-02-25
Expert : Maria Götherström, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-14 t.o.m. 2020-02-09
Expert : Johanna Hjalmarsson, kansliråd, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2016-02-25
Expert : Jenny Jägsander, kansliråd, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2018-11-25
Expert : Annika Järemo, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-09-12 t.o.m. 2017-10-08
Expert : Annika Järemo, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-11-26 t.o.m. 2019-10-13
Expert : Niclas Järvklo, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2015-10-05
Expert : Linnéa Lindberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-11-26
Expert : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-02-26 t.o.m. 2016-09-11
Expert : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-09 t.o.m. 2018-11-25
Expert : Jan Rehnstam, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2018-05-31
Expert : Eeva Seppälä, ämnesråd, fr.o.m. 2017-08-28 t.o.m. 2019-12-15
Expert : Johan Stjernfält, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-14 t.o.m. 2016-11-21
Expert : Esbjörn Åkesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-02-26 t.o.m. 2017-08-27
Alireza Akhondi, riksdagsledamot C
Leila Ali-Elmi, riksdagsledamot MP
Sofia Damm, riksdagsledamot KD
Nicklas Ellehammar Lundström, oppositionsråd Norrköping V
Ebba Hermansson, riksdagsledamot SD
Serkan Köse, riksdagsledamot S
Jessica Sjönell, gruppledare i Stockholms stads Arbetsmarknadsnämnd L
Tf. kanslichef : Susanne Zander, fr.o.m. 2018-08-13
Huvudsekreterare : Pontus Ringborg, fr.o.m. 2015-01-26
Sekreterare : Peter Agerhäll, fr.o.m. 2015-04-13
Sekreterare : Anders Barane, fr.o.m. 2020-03-01
Sekreterare : Emil Buskas, fr.o.m. 2017-03-01 t.o.m. 2018-09-16
Sekreterare : Maj Dahl, fr.o.m. 2018-04-10 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Karin Ericsson, fr.o.m. 2015-03-01
Sekreterare : Karin Ericsson, fr.o.m. 2020-08-12 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Karin Hermanrud, fr.o.m. 2017-04-05 t.o.m. 2017-09-30
Sekreterare : Linus Källander, fr.o.m. 2015-03-30
Sekreterare : Joanna Román, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-01-31
Sekreterare : Joanna Román, fr.o.m. 2017-10-24 t.o.m. 2018-02-28
Sekreterare : Jesper Theander, fr.o.m. 2019-03-01
Sekreterare : Emil Viklund, fr.o.m. 2020-01-01
Sekreterare : Susanne Zander, fr.o.m. 2015-01-19
Biträdande sekreterare : Lillemor Hult, fr.o.m. 2015-08-17 t.o.m. 2017-04-30
Biträdande sekreterare : Lars Göran Jonsson, fr.o.m. 2015-11-09 t.o.m. 2015-12-31
Biträdande sekreterare : Lars Göran Jonsson, fr.o.m. 2016-03-14 t.o.m. 2016-04-29
Biträdande sekreterare : Lars Göran Jonsson, fr.o.m. 2016-12-01 t.o.m. 2016-12-31
Biträdande sekreterare : Marie Lind, fr.o.m. 2017-04-24 t.o.m. 2018-04-30
Biträdande sekreterare : Jack Schierbeck, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2017-03-31
Biträdande sekreterare : Emil Viklund, fr.o.m. 2016-06-05
Assistent : Decran Sahakyan, fr.o.m. 2017-10-23 t.o.m. 2018-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman