Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Monica Jacobson

Sök kontaktuppgifter till Monica Jacobson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Monica Jacobson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Monica Jacobson medverkat i ( 4 st. ):

Framtidens socialtjänst (S 2017:03) [ Pågående ] [ Expert ]
Framtidens socialtjänst (S 2017:03)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-04-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:39, dir. 2018:69 och 2020:46
Lokal : Karlavägen 100. Postadress: Garnisonen, 103 33 Stockholm, tel. 08-405 10 00
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 3 augusti 2020.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:32 Ju förr desto bättre - vägar till en förebyggande socialtjänst
Medverkande :
Särskild utredare : Margareta Winberg, ambassadör, fr.o.m. 2017-04-07 t.o.m. 2020-06-01
Särskild utredare : Margareta Winberg, ambassadör, fr.o.m. 2020-06-02 t.o.m. 2020-08-03
Sakkunnig : Elisabet Aldenberg, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Elin Blume, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-03-15 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Jana Bornhäll Finnbogadóttir, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-03-14
Sakkunnig : Jana Bornhäll Finnbogadóttir, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-01-30
Sakkunnig : Christopher Carlson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-23 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Tawar Dabaghi, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Anna Dahlin, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-12-12
Sakkunnig : Ola Florin, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Ola Florin, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Karin Frank, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Frank, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Jimmy Järvenpää, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Kajsa Laxhammar, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Charlotte Lönnheim, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Norberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Norberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-09-12
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-23 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Annika Remaeus, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Annika Ramaeus, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-12-12
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-13 t.o.m. 2019-05-16
Sakkunnig : Göran Ternbo, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Göran Ternbo, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Petter Troedsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-01-31
Sakkunnig : Petra Zetterberg Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Tomas Agdalen, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2019-11-04 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Yvonne Ahlström, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Yvonne Ahlström, socialpolitisk strateg, Akademikerförbundet SSR, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Martina Blombergsson, fr.o.m. 2020-04-14 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Emilia Danielsson, förbundsjurist, SKL, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-10-14
Expert : Kristina Folkesson, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-10-14
Expert : Åsa Furén Thulin, sektionschef, SKR, fr.o.m. 2019-11-04 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Fredrik Hjulström, handläggare, SKR, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Fredrik Hjulström, handläggare, SKR, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-11-03
Expert : Beatrice Hopstadius, enhetschef, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Beatrice Hopstadius, enhetschef, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Shanti Ingeström, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Monica Jacobson, jurist, IVO, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Monica Jacobson, jurist, IVO, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Ann Johansson, vice ordförande, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Ann Johansson, vice ordförande, Vårdförbundet, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Ylva Lindblom, jurist, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Johanna Nilsson, jurist, fr.o.m. 2018-09-13 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Elinor Odenberg, utredare, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Elinor Odenberg, utredare, Kommunal, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Sara Roxell, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Monica Rydén, t.f. avdelningschef, Myndigheten för delaktighet, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Monica Rydén, utredare, Myndigheten för delaktighet, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-01-30
Expert : Karin Röbäck de Souza, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Mille Myndigheten Salomaa-Lindström, för delaktighet, fr.o.m. 2020-01-31
Expert : Jessica Spångberg, utredare, Folkhälsomyndigheten, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Jessica Spångberg, utredare, Folkhälsomyndigheten, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Lovisa Strömberg, enhetschef och ställföreträdande diskrimineringsombudsman, Diskrimineringsombudsmannen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Lovisa Strömberg, enhetschef och ställföreträdande diskrimineringsombudsman, Diskrimineringsombudsmannen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Marianne Svensson, projektdirektör, Myndigheten för vård- och omsorgsanalys, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Marianne Svensson, projektdirektör, Myndigheten för vård- och omsorg, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Katrin Westlund, jurist, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Katrin Westlund, jurist, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Yasmine Bladelius, led. av riksdagen, S, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Thomas Finnborg, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Thomas Finnborg, f.d. led. av riksdagen, M, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Per-Olof Forsblom, ledamot i äldrenämnd /V, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Per-Olof Forsblom, led. i äldrenämnd, V, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Yasmine Larsson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Åsa Lindhagen, socialborgarråd /Mp, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Sofia Nilsson, ordförande omsorg- och utbildningsutskottet /C, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Sofia Nilsson, ordf. omsorg- och utbildningsutskottet, C, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Anna-Maria Norén, socionom, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Per Ramhorn, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Per Ramhorn, led. av riksdagen, SD, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Andreas Sturesson, kommunalråd /KD, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Andreas Sturesson, kommunalråd, KD, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Pernilla Stålhammar, led. av riksdagen, MP, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Ulrica Westerlund, biträdande socialchef /L, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Ulrica Westerlund, bitr. socialchef, L, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2019-12-12
Sekreterare : Pär Alexandersson, utredare, fr.o.m. 2019-10-21 t.o.m. 2020-06-14
Sekreterare : Emilia Danielsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2018-06-01
Sekreterare : Monica Engström, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-06-12
Sekreterare : Lars Grönwall, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Fredrik Hjulström, socionom, fr.o.m. 2019-10-01 t.o.m. 2020-06-30
Sekreterare : Sofia Landelius, kansliråd, fr.o.m. 2017-09-20
Sekreterare : Kennert Loheim Kangevik, kommunikatör, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Christer Persson, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2018-08-31
Sekreterare : Camilla Sköld, socionom, fr.o.m. 2017-08-21 t.o.m. 2019-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2018:32 Ju förr desto bättre – vägar till en förebyggande socialtjänst [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om ett stärkt barnrättsperspektiv för barn i skyddat boende (S 2016:08) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]

Utredningen om ett stärkt barnrättsperspektiv för barn i skyddat boende (S 2016:08)


Beteckning : S 2016:08
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-23
Status : Avslutad 2017 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-11-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:99
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Lundh Sammeli, Fredrik, fr.o.m. 2016-11-25
Sakkunnig : André, Erik, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Sakkunnig : Blomgren, Karin, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Sakkunnig : Florin, Ola, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Sakkunnig : von Knorring, Jenny, fr.o.m. 2017-05-05
Sakkunnig : Nydén, Marcus, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Sakkunnig : Olsson, Christian, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-05-04
Expert : Jacobson, Monica, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Expert : Kalin, Sofia, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Expert : Lindblom, Ylva, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Expert : Törneman, Janna, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Expert : Westlund, Katrin, fr.o.m. 2017-04-03 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Birk, Marit, fr.o.m. 2017-01-16 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Thörn, Mikael, fr.o.m. 2017-01-16 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Zetterlind, Stefan, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2017-11-30

Rapporter

SOU 2017:112Fönster av möjligheter. Stärkt barnrättsperspektiv för barn i skyddat boende
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2016:99 Ett stärkt barnrättsperspektiv för barn i skyddat boende [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om tvångsvård för barn och unga (S 2012:07) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]

Utredningen om tvångsvård för barn och unga (S 2012:07)


Beteckning : S 2012:07
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2016-11-04
Status : Avslutad 2015 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2012-07-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:79, dir. 2013:74 och dir. 2014:87
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Ceder, Håkan, fr.o.m. 2012-09-03
Sakkunnig : Ahlquist, Mattias, fr.o.m. 2013-03-28
Sakkunnig : Arvidsson, Katarina, fr.o.m. 2013-09-03 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Carlsson, Christopher, fr.o.m. 2014-02-12
Sakkunnig : Fridborn Kempe, Philip, fr.o.m. 2013-10-10 t.o.m. 2014-04-29
Sakkunnig : Gedda, Malin, fr.o.m. 2013-09-03 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Holm, Jacob, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-03-27
Sakkunnig : Landelius, Sofia, fr.o.m. 2014-03-31
Sakkunnig : Lundahl, Jessica, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Lönnheim, Charlotte, fr.o.m. 2014-09-29
Sakkunnig : Moberg, Karin, fr.o.m. 2014-04-30
Sakkunnig : Rosén, Olle, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-10-09
Sakkunnig : Sundberg, Katarina, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2012-11-22
Expert : Aronsson, Håkan, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-06-30
Expert : Brandett, Ann-Charlotta, fr.o.m. 2013-09-03
Expert : Florin, Angelica, fr.o.m. 2014-03-31 t.o.m. 2014-09-30
Expert : Fransson, Carina, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-02-11
Expert : Hildingsson Boqvist, Anna Karin, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Jacobsson, Monica, fr.o.m. 2013-09-11
Expert : Lindberg, Urban, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Lundqvist, Mie, fr.o.m. 2014-03-31
Expert : Mattsson, Titti, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Nellvik, Helen, fr.o.m. 2014-09-15
Expert : Roxell, Sara, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-08-10
Expert : Widén, Ankie, fr.o.m. 2014-09-29
Sekreterare : Alexandersson, Pär, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Aronsson, Håkan, fr.o.m. 2013-08-12 t.o.m. 2014-02-10
Sekreterare : Josefsson, Berith, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Krusberg, Pernilla, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Pålsson, David, fr.o.m. 2013-09-10 t.o.m. 2013-12-06
Sekreterare : Rehnberg, Jan, fr.o.m. 2013-12-01 t.o.m. 2013-12-31

Rapporter

SOU 2014:3Boende utanför det egna hemmet – placeringsformer för barn och unga
SOU 2015:71Barns och ungas rätt vid tvångsvård. Förslag till ny LVU
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Råd för migrations- och asylpolitiska barnfrågor (UD 2003:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Pågående ] [ Ledamot ]
Råd för migrations- och asylpolitiska barnfrågor (UD 2003:B)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-11-13
Lokal : Malmtorgsgatan 3, 103 39 Stockholm
Rådets arbete är inte tidsbegränsat.
Medverkande :
Ledamot : Sandra Atler, jurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Åke Björn, överläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Åke Björn, överläkare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Eva Bellander, handläggare, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-01-16
Ledamot : Anki Carlsson, programsamordnare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Dick Clomén, programsamordnare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Torgny Danielsson, psykolog, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Bengt-Erik Ginsburg, överläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Torgny Gustavsson, chefsöverläkare, fr.o.m. 2004-02-10 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Torgny Gustavsson, chefsöverläkare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Christina Heilborn, barnrättsjurist, fr.o.m. 2006-01-31 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Christina Heilborn, barnrättsjurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Marie Hessle, psykolog, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Olof Hülphers, jurist, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Olof Hülphers, jurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Monica Jacobson, jurist, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Eva Larsson Bellander, handläggare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Maria Lennartsson, beslutsfattare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Maria Lennartsson, beslutsfattare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Tor Lindberg, barnläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Tor Lindberg, barnläkare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Björn Lundin, överläkare, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-02-09
Ledamot : Fredrik Malmberg, barnombudsmannen, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Lena Nyberg, barnombudsman, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Lars Olsson, handläggare, fr.o.m. 2006-01-17 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ingela Palmér, leg. psykolog, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Ingela Palmér, leg. psykolog, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Ledamot : Håkan Sandesjö, generaldirektör, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2006-06-05
Ledamot : Anna Wessel, enhetschef, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2008-06-30
Ledamot : Anna Wessel, enhetschef, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Sekreterare : Jennie Edlund, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-06-01 t.o.m. 2006-12-31
Sekreterare : Sofia Ekfeldt Nyman, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-12
Sekreterare : Christina Heilborn, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-11-20 t.o.m. 2004-02-08
Sekreterare : Erica Neiglick, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2007-09-30
Sekreterare : Maria Nordin Skult, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2009-08-31
Sekreterare : Erik Stenström, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2005-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman