Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Monica Augustsson

Sök kontaktuppgifter till Monica Augustsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Monica Augustsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Monica Augustsson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om utbildningsvetenskaplig forskning (U 2004:04) [ Avslutad 2005 ] [ Assistent ]
Utredningen om utbildningsvetenskaplig forskning (U 2004:04)
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-04-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:48 och dir. 2005:14
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:31 Stödet till utbildningsvetenskaplig forskning
Medverkande :
Särskild utredare : Lars Haikola, rektor, fr.o.m. 2004-07-15 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Per-Erik Ellström, professor, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Ulla Gummesson, utredare, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Christina Gustafsson, professor, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Rolf Hedqvist, docent, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Göran Isberg, stabschef, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Mattias Jarl, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Fredrik Jeppesen, rektor, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Ragnhild Nitzler, avdelningschef, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Expert : Lennart Olausson, rektor, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Jan-Eric Degerblad, tekn.doktor, fr.o.m. 2004-09-15 t.o.m. 2005-03-31
Assistent : Monica Augustsson, fr.o.m. 2004-10-12 t.o.m. 2005-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:31 Stödet till utbildningsvetenskaplig forskning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen för översyn av verksamheten och arbetsformerna vid Statens ljud- och bildarkiv (U 2003:08) [ Avslutad 2004 ] [ Assistent ]
Utredningen för översyn av verksamheten och arbetsformerna vid Statens ljud- och bildarkiv (U 2003:08)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-12-19
Direktiv för se, dir. 2002:155 och dir. 2003:08
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:53 Bevara ljud och rörlig bild Insamling, migrering - prioritering
Medverkande :
Särskild utredare : Claes Gränström, överarkivarie, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-05-13
Sakkunnig : Elisabeth Bill, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-05-13
Sakkunnig : Jan-Olof VD-rådgivare Guriner, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-05-13
Expert : Peder Bjursten, rättssakkunnig, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2004-05-13
Expert : Jon Dünås, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-02-02
Expert : Maria Ljungkvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-06-01 t.o.m. 2004-05-13
Sekreterare : Ulla-Britt (avliden) Nordin Siebolds, fr.o.m. 2003-08-04 t.o.m. 2003-10-15
Sekreterare : , Raab, Carl-Michael 1:e arkivarie, fr.o.m. 2003-11-24 t.o.m. 2004-05-31
Assistent : Monica Augustsson, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:53 Bevara ljud och rörlig bild – Insamling, migrering, prioritering [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman