Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mikael Sindahl

Sök kontaktuppgifter till Mikael Sindahl på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mikael Sindahl

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Mikael Sindahl medverkat i:

Utredningen (UD 2002:06) Villkor för arbetstagare inom utrikesförvaltningen m.fl. under utlandsstationering [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen (UD 2002:06) Villkor för arbetstagare inom utrikesförvaltningen m.fl. under utlandsstationering
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-11-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:133
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Peder Törnvall, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2002-11-14 t.o.m. 2004-02-29
Sakkunnig : Rolf Bohlin, kansliråd, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Sakkunnig : Inger Höjer, departementsråd, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Sakkunnig : Lena Westin, ämnesråd, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Expert : Per Augustsson, kansliråd, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Expert : Mattias Forsberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Expert : Christer Hedvall, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Expert : Agneta Helleday, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Expert : Mikael Sindahl, skattejurist, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Per Stenbeck, skattedirektör, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2004-03-14
Bitr. sekreterare : Eva Dieden, kansliråd, fr.o.m. 2002-11-11 t.o.m. 2004-02-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman