Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mia Bartelson Enayatollah

Sök kontaktuppgifter till Mia Bartelson Enayatollah på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mia Bartelson Enayatollah

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Mia Bartelson Enayatollah medverkat i:

112-utredningen (Ju 2016:03) [ Avslutad 2018 ] [ Expert ]
112-utredningen (Ju 2016:03)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-11-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:113, dir. 2017:23 och dir. 2017:84
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:28 En nationell alarmeringstjänst - för snabba, säkra och effektiva hjälpinsatser
Medverkande :
Särskild utredare : Stefan Carlsson, landshövding, fr.o.m. 2016-03-01 t.o.m. 2016-09-14
Särskild utredare : Erna Zelmin Ekenhem, generaldirektör, fr.o.m. 2016-10-24 t.o.m. 2018-03-29
Sakkunnig : Åsa Hernerud, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-01-01 t.o.m. 2018-03-29
Sakkunnig : Andreas Klahr, kansliråd, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2017-10-03
Sakkunnig : Filip Kollén, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2016-12-31
Sakkunnig : Jenny Lahrin, kansliråd, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Sakkunnig : Anna-Karin Lindberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-08-22 t.o.m. 2018-03-29
Sakkunnig : Hanna Lobosco, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-04 t.o.m. 2018-03-29
Sakkunnig : Ulrika Odén, ämnesråd, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2017-08-21
Expert : Mia Bartelson Enayatollah, chef samhällskontakter och kommunikation, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2016-10-09
Expert : Max Ekberg, handläggare, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Noomi Eriksson, stf. generaldirektör, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Lars Heimbrand, polismästare, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Andreas Häll, jurist, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Thomas Johansson, kommunikationschef, fr.o.m. 2017-05-15 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Johan Jonzon, sakkunnig, fr.o.m. 2016-11-15 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Ulf Nilsson, regionchef, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Karin Roberts, bitr. enhetschef, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2016-10-06
Expert : Johanna Sandwall, krisberedskapschef, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Rickard Simonsson, regiondirektör, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Kristina Sundin Jonsson, kommunchef, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Peter Söderlund, affärsområdeschef, fr.o.m. 2016-10-10 t.o.m. 2017-05-14
Expert : Lars-Göran Uddholm, brandchef, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Mia Vallberg, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2017-12-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Jan Wisén, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Patrik Åhnberg, samhällsbyggnadsdirektör, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Expert : Per Örninge, reg. ambulans- och beredskapsöverläkare, fr.o.m. 2016-08-29 t.o.m. 2018-03-29
Ledamot : Lars Alriksson, ordförande, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Helén Eliasson, oppositionsråd, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Mats Eriksson, ordförande, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Kikki Liljeblad, vice ordförande, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Kalle Olsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Lotta Olsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Majvor Sjölund, distriktsordförande, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Anders Åkesson, regionråd, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Hanna André, fr.o.m. 2016-03-21 t.o.m. 2018-04-20
Sekreterare : Elida Sundkvist, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2018-03-29
Sekreterare : Anna Svedjevik, fr.o.m. 2016-04-30 t.o.m. 2018-03-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman