Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mats Björsell

Sök kontaktuppgifter till Mats Björsell på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mats Björsell

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Mats Björsell medverkat i ( 2 st. ):

Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-08-08
Direktiv för kommittén, se dir. 2013:78 och dir. 2015:11
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:59 En ny regional planering - ökad samordning och bättre bostadsförsörjning
Medverkande :
Ordförande : Rose-Marie Frebran, landshövding, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lars Eriksson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lotta Finnstorp, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Tomas Hansson, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Roger Hedlund, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2014-12-15 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Katarina Köhler, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-18
Ledamot : Clara Lindblom, forskningassistent, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Nina Lundström, led. av riksdagen /FP, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Johan Löfstrand, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2014-12-19 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Eva Nypelius, regionstyrelseledamot, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Karolina Skog, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Ewa Thalén Finné, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-02-26 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Markus Wiechel, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-14
Ledamot : Oskar Öholm, f.d. led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-02-25
Sakkunnig : Camilla Adolfson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-01-28
Sakkunnig : Johan Hjalmarsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2015-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Mats Björsell, handläggare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Backa Fredrik Brandt, kvalificerad utredare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Anki Bystedt, länsråd, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Jan Cedervärn, avdelningschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Adrienne Coyet Folke, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Dahlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Eva-Marie Engström, regionchef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Inga-Maj Eriksson, långsiktig planerare, adjungerad professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Margaretha Gistorp, hovrättsråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Elin Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Jurdell, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-15 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Thomas Kalbro, professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Agneta Kores, länsöverdirektör, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Expert : Patrik Lidin, kansliråd, fr.o.m. 2014-11-24 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Fredrik Linder, kansliråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Kajsa Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Nancy Mattsson, projektutvecklare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Maria Nordh, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Roger Pettersson, ämnesråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Rolf Westerlund, utvecklingsledare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Bengt Westman, expert, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Lars Wikström, enheteschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Robert Wildow, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Huvudsekreterare : Sara Jendi Linder, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2015-06-29
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2014-01-07 t.o.m. 2015-05-31
Sekreterare : Bengt Nyman, fr.o.m. 2013-11-01 t.o.m. 2015-06-15
Sekreterare : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2014-07-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2014-02-03 t.o.m. 2014-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om förnybara fordonsbränslen (M 2003:02) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen om förnybara fordonsbränslen (M 2003:02)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-07-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:89
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:4 Förnybara fordonsbränslen - nationellt mål för 2005 och hur tillgängligheten av dessa bränslen kan ökas.
SOU 2004:133 Introduktion av förnybara fordonsbränslen
Medverkande :
Särskild utredare : Hans Sandebring, fr.o.m. 2003-07-03
Expert : Michael Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Mats Björsell, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Per Forsberg, statssekreterare, fr.o.m. 2004-11-22
Expert : Michel Gabrielsson, byrådirektör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Lars Guldbrand, kansliråd, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Anneli Hulthén, kommunalråd, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-11-21
Expert : Olle Hådell, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Alice Kempe, jägmästare, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-05-31
Expert : Elin Kronqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-01-26
Expert : Karin Kvist, miljörådgivare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Camilla Lehorst, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-05-09
Expert : Leif Ljung, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Mattias Lundberg, handläggare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Fredrik Odelram, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-05-10
Expert : Ulf Roos, teknisk samordnare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Klas Rönnbäck, tjänsteman, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Ann Segerbrog-Fick, fr.o.m. 2004-06-01
Expert : Eva Sunnerstedt, projektledare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Ebba Tamm, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Jan Wikström, projektledare transporter, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Katrin Zimmer, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-01-27
Sekreterare : Peter Ahlvik, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-15
Sekreterare : Henric Dunnington, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2003-10-27
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman