Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Marie Sällström

Sök kontaktuppgifter till Marie Sällström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Marie Sällström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Marie Sällström medverkat i:

1995 års Arbetstidskommitté (A 1995:02) [ Avslutad 1996 ] [ Ledamot ]
1995 års Arbetstidskommitté (A 1995:02)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1995:6.
Lokal : Vasagatan 8-10, Arbetsmarknadsdepartementet 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08-405 10 00.
Utredningen har avgett :
SOU 1995:92 EG:s arbetsdirektiv och dess konsekvenser för det senaste regelsystemet - delbetänkande
SOU 1996:145 Arbetstid - längd, förläggning och inflytande - slutbetänkande. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Laila Bjurling, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-03-24 t.o.m. 1996-09-30
Ordförande : Ulrica Messing, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-01-26 t.o.m. 1996-03-23
Ledamot : Acko Ankarberg, fr.o.m. 1996-08-23 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Christel Anderberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Ylva Annerstedt, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-04-14
Ledamot : Laila Bjurling, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-03-23
Ledamot : Bertil Borglund, lärare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Ingrid Burman, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karin Ekenger, bitr. direktör, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1995-05-02
Ledamot : Hans Eklind, fr.o.m. 1996-03-09 t.o.m. 1996-08-22
Ledamot : Sören Gunnarsson, landstingsråd, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Marianne Hörding, sekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Anders Josephsson, projektledare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-03-08
Ledamot : Björn Kaaling, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Ingalill LO-sekreterare Landquist, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Lena Larsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Roger Mörtvik, ombudsman, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-04-14
Ledamot : Martin Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Iréne Nilsson, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karl Pfeifer, chefsjurist, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karin Pilsäter, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Lennart Sjösten, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karl-Olof Stenqvist, direktör, fr.o.m. 1995-05-03 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Marie-Louise Strömgren, ombudsman, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Marie Sällström, landstingsråd, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Görel Thurdin, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1995-12-31
Expert : Bo Barrefelt, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-10-02 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Christer Eriksson, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1995-10-01
Expert : Tony Malmborg, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Bertil Segerfalk, byråchef, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Inga Åkerlund, hovrättsassessor, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Huvudsekreterare : Claes Stråth, fr.o.m. 1995-02-27 t.o.m. 1996-11-08
Sekreterare : Per Ewaldsson, fr.o.m. 1995-04-18 t.o.m. 1996-10-31
Marita Pihl, assistent, fr.o.m. 1995-09-01 t.o.m. 1996-06-30
Fredrik Sjögren, fr.o.m. 1996-04-09 t.o.m. 1996-11-03
Karin Karlsson, fr.o.m. 1996-06-01 t.o.m. 1996-10-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman