: : :

Medverkande i utredning : Marie Norell

Sök kontaktuppgifter till Marie Norell på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Marie Norell

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Marie Norell medverkat i:

Arbetsgruppen med uppgift att förbereda en ramkonvention om tobakskontroll inom WHO (S 2000:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2003 ] [ Ledamot ]
Arbetsgruppen med uppgift att förbereda en ramkonvention omtobakskontroll inom WHO (S 2000:A)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-10-17
Arbetsgruppen upphörde i och med att förhandlingen om en ramkonvention om tobakskontroll inom WHO avslutades. En ramkonvention om tobakskontroll antogs av Världshälsoförsamlingen år 2003. Sverige undertecknade konventionen den 16 juni 2003.
Medverkande :
Ordförande : Iréne Nilsson Carlsson, departementsråd, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Anna-Eva Ampélas, socialråd, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Monika Falck, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Ann-Christin Filipsson, ämnesråd, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Christian Groth, ämnesråd, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Lena Gustafson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Margareta Haglund, programchef, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Rickard Halltell, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Bo Hesselgren, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Niklas Kebbon, förste ambassadsekreterare, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Ulrika Lindblom, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Maria Ljungqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Anders Nordström, enhetschef, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Marie Norell, byrådirektör, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Bo Pettersson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Tore Zetterberg, kansliråd, fr.o.m. 2000-10-01
Ledamot : Kerstin Ödman, kansliråd, fr.o.m. 2000-10-01
Sekreterare : Ulrika Lindblom, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-10-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman