Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Margareta Pååg

Sök kontaktuppgifter till Margareta Pååg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Margareta Pååg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Margareta Pååg medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen (UD 1997:01) om civilpoliser i internationell verksamhet [ Avslutad 1997 ]
Utredningen (UD 1997:01) om civilpoliser i internationell verksamhet
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1996:122.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:104 Polis i fredens tjänst Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Nils Gunnar Billinger, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Sakkunnig : Elisabet Borsiin, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Sakkunnig : Staffan Carlsson, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Sakkunnig : Nils Daag, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Sakkunnig : Malin Kärre, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Sakkunnig : Helena Lindberg, kansliråd, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Sakkunnig : Johan Molander, departementsråd, fr.o.m. 1997-01-16 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Johanna Brismar, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Margareta Eliasson, handläggare, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Henrik Hammargren, handläggare, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Mikael Jorsback, polisintendent, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Cecilia Ruthström-Ruin, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Lars Schmidt, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Nils Ivar Tetting, personalchef, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Herman af, departementsråd, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Expert : Tomas Zander, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-07-07
Sekreterare : Sune Lindh, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1997-01-17 t.o.m. 1997-08-15
Margareta Pååg, fr.o.m. 1997-03-24 t.o.m. 1997-07-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:104 Polis i fredens tjänst [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen (Jo 1996:03) om översyn av fiskeriadministrationen m.m. [ Avslutad 1998 ]
Utredningen (Jo 1996:03) om översyn av fiskeriadministrationen m.m.
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-11-21
Direktiv för se dir. 1996:97.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:24 Fiskeriadministrationen i ett EU-perspektiv Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Nils Gunnar Billinger, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 1996-11-21
Sakkunnig : Per Högberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-03
Sakkunnig : Eva Lehndal, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-02-03 t.o.m. 1997-10-19
Sakkunnig : Tommie Sjöberg, departementsråd, fr.o.m. 1997-10-20
Sakkunnig : Bengt Strömblom, avdelningschef, fr.o.m. 1997-03-03
Expert : Olle Engelbrektson, kustbevakningsöverinspektör, fr.o.m. 1997-03-03
Expert : Christer Hoel, kanslichef, fr.o.m. 1997-03-12
Expert : Christina Huhtasaari, sektorchef, fr.o.m. 1997-03-12
Expert : Mats Olsson, överdirektör, fr.o.m. 1997-03-03
Expert : Åke Petersson, avdelningschef, fr.o.m. 1997-03-12
Expert : Thomas Pålsson, organisationsdirektör, fr.o.m. 1997-03-12
Sekreterare : Viviann Gunnarsson, fr.o.m. 1997-01-07 t.o.m. 1998-02-16
Sekreterare : Anders Nissling, fil.dr, fr.o.m. 1997-03-12
Sekreterare : Gunilla Tegelskär, ekonom, fr.o.m. 1997-02-03 t.o.m. 1998-01-15
Margareta Pååg, assistent, fr.o.m. 1997-03-25 t.o.m. 1998-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:24 Fiskeriadministrationen i ett EU-perspektiv [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman