Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Malin Werner

Sök kontaktuppgifter till Malin Werner på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Malin Werner

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Malin Werner medverkat i:

Folkrättsdelegationen (UD 2002:B) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2016 ] [ Ledamot ]
Folkrättsdelegationen (UD 2002:B) Organ inom Regeringskansliet
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-06-27
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Frank Belfrage, kabinettsekreterare, fr.o.m. 2006-10-10
Ordförande : Hans Dahlgren, kabinettsekreterare, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2006-09-25
Vice ordförande : Yvonne Gustafsson, statssekreterare, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2003-10-24
Vice ordförande : Jonas Hjelm, statssekreterare, fr.o.m. 2003-10-25 t.o.m. 2006-09-25
Vice ordförande : Håkan Jevrell, statssekreterare, fr.o.m. 2007-09-11
Vice ordförande : HG Wessberg, statssekreterare, fr.o.m. 2007-05-04 t.o.m. 2007-09-10
Ledamot : Urban Ahlin, vice ordförande i utrikesutskottet, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Stefan Amér, politiskt sakkunnig, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2007-05-03
Ledamot : Bengt Anderberg, generaldirektör, Totalförsvarets forskningsinstitut, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2003-10-24
Ledamot : Michael Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Monica Andersson, politiskt sakkunnig, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2003-10-24
Ledamot : Sture Andersson, generalläkare Försvarsmakten, fr.o.m. 2004-05-27 t.o.m. 2007-05-03
Ledamot : Pernilla Baralt, planeringschef, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2007-05-03
Ledamot : Ann-Marie Begler, fr.o.m. 2002-12-17 t.o.m. 2004-05-27
Ledamot : Klas Bergenstrand, generaldirektör SÄPO, fr.o.m. 2004-05-27 t.o.m. 2007-01-22
Ledamot : Hans Berntson, ställföreträdande överbefälhavare, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Annika Brickman, rättschef, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Ove Bring, professor, Försvarshögskolan, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Paula Burrau, politisk sakkunnig, fr.o.m. 2003-10-25 t.o.m. 2004-11-15
Ledamot : Nils Daag, departementsråd, fr.o.m. 2007-05-04
Ledamot : Olof Egerstedt, överdirektör, RPS, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2002-12-17
Ledamot : Carl Henrik Ehrenkrona, rättschef, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Eskil Erlandsson, ordförande i riksdagens försvarsutskott, fr.o.m. 2003-10-25 t.o.m. 2007-05-03
Ledamot : Rolf Gunnarsson, vice ordförande riksdagens försvarsutskott, fr.o.m. 2007-05-04
Ledamot : Anne-Marie Göransson, generalläkare, Försvarsmakten, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2004-05-27
Ledamot : Marie Hafström, generaldirektör och stf chef Försvarsmakten, fr.o.m. 2005-12-02
Ledamot : Elinor Hammarskjöld, departementsråd, fr.o.m. 2005-12-02
Ledamot : Bosse Hedberg, departementsråd, fr.o.m. 2003-10-25
Ledamot : Maria Hedegård, rättschef, fr.o.m. 2008-06-01
Ledamot : Marie Jacobsson, ämnesråd, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Anders Karlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2008-06-01
Ledamot : Jan Knutsson, departementsråd, fr.o.m. 2005-12-02 t.o.m. 2007-05-03
Ledamot : Sofia Krigsman, politisk sakkunnig, fr.o.m. 2008-06-01
Ledamot : Henrik Landerholm, chef Försvarshögskolan, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Göran Lenmarker, ordförande i utrikesutskottet, fr.o.m. 2007-05-04
Ledamot : Helena Lindberg, expeditions- och rättschef, fr.o.m. 2003-10-25 t.o.m. 2008-05-31
Ledamot : Hans Lundborg, departementsråd, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Claes Meijer, generalläkare, Försvarsmaken, fr.o.m. 2007-05-04
Ledamot : Göran Melander, professor, Rauol Wallenberginstitutet, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Ulrika Messing, ordförande Riksdagens försvarsutskott, fr.o.m. 2007-05-04 t.o.m. 2008-05-31
Ledamot : Anders Milton, ordförande i Svenska Röda korset, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Jan Nordlander, MR-ambassadör, fr.o.m. 2005-12-02
Ledamot : Johan Raeder, departementsråd, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Bertil Roth, departementsråd, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2002-12-17
Ledamot : Stefan Ryding-Berg, chefsjurist, Försvarsmakten, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Martina Ränk, politiskt sakkunnig, fr.o.m. 2007-05-04
Ledamot : Anders Rönquist, fr.o.m. 2002-12-17 t.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Madelene Sandström, generaldirektör, FOI, fr.o.m. 2003-10-25
Ledamot : Ulla Ström, ambassadör, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2004-11-15
Ledamot : Bengt Svenson, rikspolischef, fr.o.m. 2008-06-01
Ledamot : Christina Weihe, rättschef, fr.o.m. 2002-06-27
Ledamot : Erik Wennerström, ämnesråd, fr.o.m. 2007-05-04
Ledamot : Malin Werner, politiskt sakkunnig, fr.o.m. 2007-09-01 t.o.m. 2007-09-10
Ledamot : Bengt Westerberg, ordförande, Svenska röda korset, fr.o.m. 2005-12-02
Ledamot : Erik Windmar, politiskt sakkunnig, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2004-10-24
Ledamot : Pål Wrange, ämnesråd, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2007-08-31
Ledamot : Ingvar Åkesson, rätts- och expeditionschef, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2003-10-24
Ledamot : Nils Öberg, expeditionschef, fr.o.m. 2005-12-02 t.o.m. 2007-05-03
Sekreterare : Malin Greenhill, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-06-01
Sekreterare : Mia Hallén, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2007-05-04
Sekreterare : Pernilla Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-04 t.o.m. 2008-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman