Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Madelein Keskitalo

Sök kontaktuppgifter till Madelein Keskitalo på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Madelein Keskitalo

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Madelein Keskitalo medverkat i:

Trygghetsberedningen (Ju 2020:09) [ Pågående ] [ Sakkunnig ]
Trygghetsberedningen (Ju 2020:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-03-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:32
Kommittén ska slutredovisa sitt arbete senast den 31 oktober 2024. En första delredovisning ska lämnas senast den 1 mars 2021. Därefter ska årliga delredovisningar lämnas den 31 oktober 2021–2023.
Medverkande :
Ordförande : Fredrik Olovsson, riksdagsledamot och ordförande, fr.o.m. 2020-03-26
Ledamot : Johan Forssell, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Johan Hedin, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Ingemar Kihlström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Fredrik Lundh Sammeli, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Adam Marttinen, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Louise Meijer, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Kristina Nilsson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Katja Nyberg, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Johan Pehrson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Linda Westerlund Snecker, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-01
Ledamot : Johanna Öfverbeck, ersättare i riksdagen, fr.o.m. 2020-05-01
Sakkunnig : Andreas Egeryd Neuman, kansliråd, fr.o.m. 2020-05-15
Sakkunnig : Madelein Keskitalo, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-05-15
Sakkunnig : Monika Olsson, ämnesråd, fr.o.m. 2020-05-15
Sakkunnig : Markus Sverdén, kansliråd, fr.o.m. 2020-05-15
Sakkunnig : Walo von Greyerz, ämnesråd, fr.o.m. 2020-05-15
Expert : Daniel Allinger, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Kerstin Andersson, projektledare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Karen Austin, processledare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Greta Berg, expert, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Fredrik Berglund, institutionschef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Tomas Blixt, processägare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Tony Boman, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulrika Borg, advokat, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Stefan Borgman, brottsförebyggande samordnare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Emma Ekdahl, brottsförebyggande samordnare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Tiina Ekman, senioranalytiker, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Mimmi Eriksson Tinghög, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Erik Grevholm, forsknings- och utredningsråd, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Lennart Guné, chef utvecklingscentrum, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Anna-Karin Hansen, chefsåklagare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulrika Herbst, regionpolischef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ulf Hjerppe, enhetschef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Magnus Lindgren, generalsekreterare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Fredrik Olausson, expert, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Johan Olsson, operativ chef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Elias Palm, avdelningschef, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Liselotte Persson-Öhrn, utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Ebba Silfverstolpe Agardh, undervisningsråd, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Wenche Skoglund, verksjurist, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Mikael Thörn, senior utredare, fr.o.m. 2020-06-04
Expert : Hedvig Trost, hovrättsråd, fr.o.m. 2020-06-04
Huvudsekreterare : Mattias Wahlstedt, departementsråd och enhetschef, fr.o.m. 2020-05-01
Sekreterare : Klara Hermansson, lektor, fr.o.m. 2020-08-17
Sekreterare : Kristina Jerre, forskningsledare, fr.o.m. 2020-05-01
Kanslichef : Mattias Wahlstedt, departementsråd, fr.o.m. 2020-05-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2020:32 En parlamentarisk trygghetsberedning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman