Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ludvig Daver

Sök kontaktuppgifter till Ludvig Daver på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ludvig Daver

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ludvig Daver medverkat i:

Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2020 i Dubai (UD 2017:01) [ Pågående ] [ Sekreterare ]
Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2020 i Dubai (UD 2017:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-18
Direktiv för kommittén, se dir. 2017:130
Kommittén beräknas avsluta sitt arbete senast 1 september 2021.
Medverkande :
Ordförande : Anders Flanking, länsråd, fr.o.m. 2018-01-15 t.o.m. 2020-07-19
Ordförande : Karl-Henrik Sundström, fr.o.m. 2020-07-20 t.o.m. 2021-09-01
Vice ordförande : Catharina Elmsäter-Svärd, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Gabriella Augustsson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Aurore Belfrage, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Helene Hellmark Knutsson, fr.o.m. 2019-02-19 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Leif Johansson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Jennie Nilsson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-02-18
Ledamot : Marie Nilsson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Magnus Schöldtz, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Huvudsekreterare : Anders Lönnberg, G, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Ludvig Daver, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Nina Ekstrand, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Monica Engström, fr.o.m. 2018-04-01 t.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Felix Nyström, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-08-31
Sekreterare : Eric Vänerlöv, fr.o.m. 2018-04-01 t.o.m. 2021-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman