Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Louise Bonbeck

Sök kontaktuppgifter till Louise Bonbeck på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Louise Bonbeck

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Louise Bonbeck medverkat i ( 2 st. ):

Arbetsgrupp med uppgift att bistå Regeringskansliet i frågor som kan bidra till att stärka idrottens sociala, kulturella och demokratiutvecklande betydelse inom EU-samarbetet (Ku 2000:C) [ Avslutad 2001 ] [ Expert ]
Arbetsgrupp med uppgift att bistå Regeringskansliet i frågor som kan bidra till att stärka idrottens sociala, kulturella och demokratiutvecklande betydelse inom EU-samarbetet (Ku 2000:C)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-07-06
Lokal : Drottninggatan 16, 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08-405 10 00, direktval 08-405 43 08 (T. Karlsson)
Arbetsgruppen beräknas avsluta sitt arbete senast den 1 oktober 2001.
Utredningen har avgett :
Ds 2001:54
Medverkande :
Ordförande : Karin Mattsson, stf. medlemschef, fr.o.m. 2000-08-16 t.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Lars-Åke Lagrell, förbundsordförande, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Gunilla Lindberg, generalsekreterare, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Bengt Lindstedt, förbundsorförande, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Kristina Olinder, kommunjurist, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Christer Pallin, jurist, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Ledamot : Lars Wegendal, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Expert : Louise Bonbeck, kansliråd, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Expert : Barbro Caddeo, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Expert : Leif Hansson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2000-10-16
Expert : Tomas Johansson, kansliråd, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Expert : Tomas Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2000-10-15
Expert : Karin Sederholm, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Sekreterare : Thomas Karlsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2000-08-28 t.o.m. 2001-10-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2001:54 Idrotten i Sverige och EU [ pdf|Ikon för riksdagen ]
Kommittén (Ku 1994:08) för utredningen om radion och televisionen vid krig och krigsfara [ Avslutad 1996 ] [ Expert ]
Kommittén (Ku 1994:08) för utredningen om radion och televisionen vid krig och krigsfara
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1994:55. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Bengt Gustafsson, general, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Gunnar Fredriksson, redaktör, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Pär-Arne Jigenius, allmänhetens pressombudsman, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Roland Lében, led. av riksdagen, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1994-12-07
Ledamot : Christina Linderholm, led. av riksdagen, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Gudrun Norberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Mikael Odenberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Jan Erik Ågren, kontraktsprost, fr.o.m. 1994-12-08 t.o.m. 1996-06-30
Ledamot : Sten Östlund, led. av riksdagen, fr.o.m. 1994-08-23 t.o.m. 1996-06-30
Expert : Louise Bonbeck, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-06-30
Expert : Charlotte Gedda, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-06-30
Expert : Lena Hjelmtorp, hovrättsassessor, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-06-30
Expert : Roland Nordlund, forskningschef, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-06-30
Expert : Louise Roos, generaldirektör, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-06-30
Expert : Bertil Ternert, presschef, fr.o.m. 1995-02-01 t.o.m. 1996-06-30
Sekreterare : Leif Larson, direktör, fr.o.m. 1995-01-01 t.o.m. 1996-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1996:80 Viktigt meddelande – Radio och TV i krig och kris [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman