Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Linnea Rosenlöf

Sök kontaktuppgifter till Linnea Rosenlöf på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Linnea Rosenlöf

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Linnea Rosenlöf medverkat i ( 4 st. ):

Riksintresseutredningen (M 2014:01) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Riksintresseutredningen (M 2014:01)
Departement : Miljö- och energidepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-12-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:126
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:59 Bostadsförsörjning och riksintressen
SOU 2015:99 Planering och beslut för hållbar utveckling. Miljöbalkens hushållsbestämmelser
Medverkande :
Särskild utredare : Elisabeth Falemo, generaldirektör, fr.o.m. 2014-01-07 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Camilla Adolfsson, ämnesråd, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Oscar Alarik, miljöjurist, fr.o.m. 2015-05-11 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Robert Andrén, länsråd, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-07-30
Expert : Peter Benson, samordnare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Eva Bergdahl, länsarkitekt, fr.o.m. 2014-12-01 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Karin Bergdahl, handläggare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Karin Bergenås, samhällsplanerare, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Ylva Birkne, specialist, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2014-05-07
Expert : Elisabet Bodin, ämnesråd, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Folke Borgh, enhetschef, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Magdalena Bosson, länsöverdirektör, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Anki Bystedt, länsråd, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2014-11-30
Expert : Anna Carlsson, M departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Caroline Dickson, fr.o.m. 2015-10-12 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Lena Eriksson Bram, hydrolog, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Daniel Fahlander, handläggare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Karin Hebert, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Eva Hägglund, handläggare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Ulf Johansson, rådgivare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Gunilla Kock Hansson, verksjurist, fr.o.m. 2014-05-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Lars Marcus Kuhmunen, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Bengt Larsén, utredare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Lotta Lewin Philblad, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Ulf Lindberg, handläggare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Fredrik Linder, kansliråd, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Eidar Lindgren, universitetsadjunkt, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Margareta Lindquist, senior advisor, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Jerker Moström, utredare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Anna Nordlander, senior advisor, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Sylvia Nylin, generalsekreterare, fr.o.m. 2015-05-11 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Anton Persson, samhällsplanerare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2014-08-31
Expert : Ulrika Rinman, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Eva Rosenhall, utredare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-10-11
Expert : Matilda Schön, handläggare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Anna Wahlström, handläggare, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Johan Wallander, filosofie doktor, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Anna Åberg, avdelningschef, fr.o.m. 2014-04-08 t.o.m. 2015-12-03
Expert : Kristina Åkesson, ämnesråd, fr.o.m. 2014-03-14 t.o.m. 2015-12-03
Huvudsekreterare : Bengt Arwidsson, fr.o.m. 2014-02-21 t.o.m. 2015-12-15
Sekreterare : Sara Bergdahl, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2015-08-15
Sekreterare : Jonas Ledelius, fr.o.m. 2015-08-10 t.o.m. 2015-12-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Strandskyddsdelegationen – Nationell arena för samverkan (S 2013:05) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Strandskyddsdelegationen - Nationell arena för samverkan (S 2013:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-03-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:27
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:108 Strandskyddet i praktiken. Slutrapport från Strandskyddsdelegationen nationell arena för samverkan
Medverkande :
Ordförande : Lärke Johns, direktör, fr.o.m. 2013-03-07 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Håkan Brynielsson, regiondirektör, fr.o.m. 2015-02-09 t.o.m. 2015-04-07
Ledamot : Kerstin Cederlöf, fr.o.m. 2015-10-12 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Bengt Germundsson, kommunalråd, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Gunilla Glasare, direktör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Mats Green, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-04-28 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Chris Heister, landshövding, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Gustaf Hoffstedt, led. av riksdagen, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-02-08
Ledamot : Bengt Kjellson, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Mikael Stamming, utvecklingsdirektör, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Maria Söderberg, kommunalråd, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Bertil Törsäter, regionutvecklingsdirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-02-08
Ledamot : Janna Valik, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Jan-Olov Westerberg, överintendent, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Ledamot : Maria Ågren, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-03-29
Ledamot : Sven-Erik Österberg, landshövding, fr.o.m. 2013-04-25 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Johan Anderson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Ann-Sofie Eriksson, sektionschef, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Ivar Frostenson, kansliråd, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2014-06-30
Expert : Lena Johansson, bitr. chefsjurist, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Ludvig Lundgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Maria Nordh, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-02-18
Expert : Roger Pettersson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-12-17
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-03 t.o.m. 2015-10-11
Huvudsekreterare : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-04-01 t.o.m. 2013-10-20
Huvudsekreterare : Patrik Åkesson, fr.o.m. 2013-11-15 t.o.m. 2014-08-17
Sekreterare : Emma Bjertén-Günther, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-03-18
Sekreterare : Olof Ekström, fr.o.m. 2015-07-01 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Malin Engman, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2015-09-30
Sekreterare : Johanna Ersborg, fr.o.m. 2014-04-07 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Mikael Grinbaum, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2014-08-31
Sekreterare : Anna Hedman, fr.o.m. 2014-09-22 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Björn Raunio, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Björn Raunio, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2014-09-10
Sekreterare : Eveline Savik, fr.o.m. 2014-04-07 t.o.m. 2016-01-17
Sekreterare : Richard Sigray, fr.o.m. 2013-03-11 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Patrik Åkesson, fr.o.m. 2013-04-15 t.o.m. 2013-11-14
Biträdande sekreterare : Emma Bjertén-Günther, fr.o.m. 2013-05-13 t.o.m. 2013-06-30
Biträdande sekreterare : Emma Bjertén-Günther, fr.o.m. 2013-11-01 t.o.m. 2013-12-31
Biträdande sekreterare : Malin Engman, fr.o.m. 2013-06-01 t.o.m. 2014-01-31
Biträdande sekreterare : Malin Engman, fr.o.m. 2014-10-01 t.o.m. 2015-01-31
Biträdande sekreterare : Mikael Grinbaum, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2013-12-31
Biträdande sekreterare : Julia Liljegren, fr.o.m. 2013-05-13 t.o.m. 2013-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:108 Strandskyddet i praktiken [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-08-08
Direktiv för kommittén, se dir. 2013:78 och dir. 2015:11
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:59 En ny regional planering - ökad samordning och bättre bostadsförsörjning
Medverkande :
Ordförande : Rose-Marie Frebran, landshövding, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lars Eriksson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lotta Finnstorp, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Tomas Hansson, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Roger Hedlund, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2014-12-15 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Katarina Köhler, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-18
Ledamot : Clara Lindblom, forskningassistent, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Nina Lundström, led. av riksdagen /FP, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Johan Löfstrand, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2014-12-19 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Eva Nypelius, regionstyrelseledamot, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Karolina Skog, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Ewa Thalén Finné, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-02-26 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Markus Wiechel, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-14
Ledamot : Oskar Öholm, f.d. led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-02-25
Sakkunnig : Camilla Adolfson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-01-28
Sakkunnig : Johan Hjalmarsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2015-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Mats Björsell, handläggare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Backa Fredrik Brandt, kvalificerad utredare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Anki Bystedt, länsråd, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Jan Cedervärn, avdelningschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Adrienne Coyet Folke, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Dahlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Eva-Marie Engström, regionchef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Inga-Maj Eriksson, långsiktig planerare, adjungerad professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Margaretha Gistorp, hovrättsråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Elin Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Jurdell, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-15 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Thomas Kalbro, professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Agneta Kores, länsöverdirektör, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Expert : Patrik Lidin, kansliråd, fr.o.m. 2014-11-24 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Fredrik Linder, kansliråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Kajsa Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Nancy Mattsson, projektutvecklare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Maria Nordh, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Roger Pettersson, ämnesråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Rolf Westerlund, utvecklingsledare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Bengt Westman, expert, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Lars Wikström, enheteschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Robert Wildow, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Huvudsekreterare : Sara Jendi Linder, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2015-06-29
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2014-01-07 t.o.m. 2015-05-31
Sekreterare : Bengt Nyman, fr.o.m. 2013-11-01 t.o.m. 2015-06-15
Sekreterare : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2014-07-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2014-02-03 t.o.m. 2014-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Havsgränsutredningen (UD 2011:01) [ Avslutad 2015 ] [ Sakkunnig ]
Havsgränsutredningen (UD 2011:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-05-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:41, dir. 2013:98 och dir. 2014:156
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:10 Gränser i havet
Medverkande :
Särskild utredare : Magnus Göransson, hovrättslagman, fr.o.m. 2011-06-15 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Marie Jacobsson, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Sten Jendenius, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2014-05-14
Sakkunnig : Anna Josefsson, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Magnus Hermansson, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Sofia Karlsson, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2013-12-20
Sakkunnig : Magnus Odenburg, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Claes Pile, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2013-12-20
Sakkunnig : Martin Ratcovich, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2014-05-14
Sakkunnig : Linnea Rosenlöf, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Karin Sjökvist, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2013-12-20
Sakkunnig : Jacob Wichmann, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Sakkunnig : Michael Wolfbrandt, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Hans Aurell, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Kristina Falk Strand, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Thomas Hammarklint, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Lars Jakobsson, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Joacim Johannesson, fr.o.m. 2013-12-20 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Björn Nilsö, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Expert : Berit Petterson, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2013-12-20
Expert : Martin Ratcovich, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2014-05-14
Expert : Martin Rydgren, fr.o.m. 2011-10-17 t.o.m. 2015-02-28
Sekreterare : Monica Lagerqvist Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2011-07-01 t.o.m. 2015-03-15
Sekreterare : Helena Ödmark, ambassadör, fr.o.m. 2011-07-01 t.o.m. 2015-03-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:10 Gränser i havet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman