Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Linnea Munkhammar

Sök kontaktuppgifter till Linnea Munkhammar på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Linnea Munkhammar

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Linnea Munkhammar medverkat i ( 4 st. ):

Utredningen om statens samverkan med kommunsektorn (Fi 2022:18) [ Pågående ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om statens samverkan med kommunsektorn (Fi 2022:18)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-06-30 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:89
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 20 juni 2024.
Medverkande :
Särskild utredare : Lena Marcusson, professor, fr.o.m. 2022-08-01
Sakkunnig : Linnea Annetorp Melander, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-03-20
Sakkunnig : Ina Berggård, kansliråd, fr.o.m. 2022-12-13
Sakkunnig : Martina Bergström, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-12-13
Sakkunnig : Madeleine Ehlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-12-13
Sakkunnig : Vera Gustafsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-12-13 t.o.m. 2023-03-19
Sakkunnig : Lars Karlander, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-12-13
Sakkunnig : Christian Magnusson, kansliråd, fr.o.m. 2022-12-13
Sakkunnig : Linnea Munkhammar, rättssakkunnig, fr.o.m. 2022-12-13
Sakkunnig : Ylva Wide, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-12-13
Expert : Tomas Ahlberg, enhetschef, fr.o.m. 2022-12-13
Expert : Shirin Ahlbäck Öberg, professor, fr.o.m. 2022-12-13
Expert : Malin Almqvist, länsråd, fr.o.m. 2022-12-13
Expert : Rickard Broddvall, enhetschef, fr.o.m. 2022-12-13 t.o.m. 2023-09-10
Expert : Björn Brorström, professor emeritus, fr.o.m. 2022-12-13 t.o.m. 2024-03-10
Expert : Lena Langlet, sektionschef, fr.o.m. 2022-12-13
Expert : Helena Linde, förbundsjurist, fr.o.m. 2022-12-13
Huvudsekreterare : Annika Rudestad, verksjurist, fr.o.m. 2022-10-24
Sekreterare : Max Carlin, doktorand, fr.o.m. 2022-09-01
Expert : Niklas Eklöf, enhetschef, fr.o.m. 2023-09-11
Sekreterare : Unni Mannerheim, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-11-20 t.o.m. 2024-02-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om en mer rättssäker, enhetlig och effektiv verksamhet vad gäller legaliseringar, andra former av intyganden och apostille (UD 2022:01) [ Avslutad 2023 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om en mer rättssäker, enhetlig och effektiv verksamhet vad gäller legaliseringar, andra former av intyganden och apostille (UD 2022:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-02-24 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:9 och dir. 2023:54
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 31 juli 2023.
Utredningen har avgett :
SOU 2023:42 Ett modernare regelverk för legaliseringar, apostille och andra former av intyganden
Medverkande :
Särskild utredare : Anna Erman, hovrättsråd, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sakkunnig : Lisa Grehn, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sakkunnig : Henrik Gustavsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sakkunnig : Pernilla Josefsson Lazo, enhetschef, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sakkunnig : Elin Klockars Pontén, kansliråd, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-04-16
Sakkunnig : Linnea Munkhammar, rättssakkunnig, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sakkunnig : Olof Zachrisson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Expert : Björn Linderoth, ämnesråd, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Expert : Lars Nilsson, departementsråd, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Expert : Anders Wallén, enterprisearkitekt, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Expert : Patrik Åsén, projektledare, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sekreterare : Sanna Berg, hovrättsassessor, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2023-07-31
Sekreterare : Elin Gunnarsson, master i offentlig förvaltning, fr.o.m. 2022-09-01 t.o.m. 2023-08-14
Sekreterare : Anneli Lindahl Kenny, f.d. ambassadör, fr.o.m. 2022-04-11 t.o.m. 2022-04-30
Sekreterare : Anneli Lindahl Kenny, f.d. ambassadör, fr.o.m. 2022-07-09 t.o.m. 2023-07-31
Sakkunnig : Olivia Hübinette, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-04-17 t.o.m. 2023-07-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Regeringsprövningsutredningen (M 2022:02) [ Avslutad 2024 ] [ Expert ]
Regeringsprövningsutredningen (M 2022:02)
Departement : Klimat- och näringslivsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-04-07 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:26, dir. 2023:69 och dir. 2023:118
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 5 februari 2024.
Medverkande :
Särskild utredare : Eva Östman Johansson, kammarrättsråd och vice ordförande, fr.o.m. 2022-04-07 t.o.m. 2024-02-05
Expert : Jonas Ebbesson, professor, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Erika Ekman, rådman, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Fredric Gemsjö, ämnesråd, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Charlotta Jigvall, jurist, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Petter Larsson Garcia, jurist, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Hans Mildenberger, kansliråd, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Olof Moberg, förbundsjurist, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Annelie Roslund, rådman, fr.o.m. 2022-11-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Helena Severin, förvarsjurist, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Karin Söderholm, chef, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Åsa Talvik, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Mårten Thorsén, handläggare, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Filip Vestling, kansliråd, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Karin Åhman, professor, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2023-06-30
Expert : Astrid Öfverholm, kansliråd, fr.o.m. 2022-11-01 t.o.m. 2023-06-30
Huvudsekreterare : Torunn Hofset, miljöjurist, fr.o.m. 2022-11-01 t.o.m. 2023-06-30
Huvudsekreterare : Torunn Hofset, miljöjurist, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2024-02-18
Huvudsekreterare : Anneli Roslund, föredragande, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2022-10-31
Sekreterare : Torunn Hofset, miljöjurist, fr.o.m. 2022-06-01 t.o.m. 2022-10-31
Sekreterare : Ina Müller Engelbrektson, sekreterare, fr.o.m. 2022-05-16 t.o.m. 2023-10-13
Sekreterare : Ina Müller Engelbrektson, sekreterare, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2023-10-13
Sekreterare : Göran Sundberg, länsassessor, fr.o.m. 2022-11-01 t.o.m. 2023-06-30
Sekreterare : Göran Sundberg, länsassessor, fr.o.m. 2023-07-01 t.o.m. 2023-12-31
Expert : Jonas Ebbesson, professor, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Erika Ekman, rådman, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Fredric Gemsjö, ämnesråd, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Charlotta Jigvall, jurist, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Petter Larsson Garcia, jurist, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Hans Mildenberger, kansliråd, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Olof Moberg, förbundsjurist, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Magnus Moreau, departementsråd, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Linnea Munkhammar, rättssakkunnig, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Peter Norlander, chef, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Anna-Lena Olsson, miljöhandläggare, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Annelie Roslund, rådman, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Helena Severin, försvarsjurist, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Åsa Talvik, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Mårten Thorsén, handläggare, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Filip Vestling, kansliråd, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Karin Åhman, professor, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Linn Åkesson, kansliråd, fr.o.m. 2023-07-01
Sekreterare : Björn Thews, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-10-02 t.o.m. 2023-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

It-driftsutredningen (I 2019:03) [ Avslutad 2021 ] [ Expert ]
It-driftsutredningen (I 2019:03)
Departement : Infrastrukturdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-09-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2019:64, dir. 2020:73 och dir. 2021:60
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 15 december 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2021:1 Säker och kostnadseffektiv it-drift - rättsliga förutsättningar för utkontraktering
Medverkande :
Särskild utredare : Annelie Roswall Ljunggren, generaldirektör, fr.o.m. 2019-11-20
Sakkunnig : Maria Fahlén, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-03
Sakkunnig : Nils Fjelkegård, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-03 t.o.m. 2021-03-21
Sakkunnig : Tommy Forsell, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-04-12
Sakkunnig : Jonas Iversen, departementsråd, fr.o.m. 2021-05-03
Sakkunnig : Jenny Jensen, departementsråd, fr.o.m. 2021-05-03
Sakkunnig : Emelie Juter, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-03 t.o.m. 2020-04-13
Sakkunnig : Charlotte Koutras, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-14 t.o.m. 2021-04-11
Sakkunnig : Anders Lindell, P departementssekreterare, fr.o.m. 2021-09-06
Sakkunnig : Jeanna Thorslund, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-03-22 t.o.m. 2021-08-29
Expert : Karina Aldén, kansliråd, fr.o.m. 2020-06-09 t.o.m. 2021-05-02
Expert : Ingela Alverfors, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Jonathan Grosin, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-09-20
Expert : Sara Jendi Linder, ämnesråd, fr.o.m. 2020-02-03 t.o.m. 2020-06-08
Expert : Helen Kasström, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-03
Expert : Linnea Munkhammar, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-02-03
Expert : Fredrik Sandberg, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-03
Expert : Daniel Zerea, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-03 t.o.m. 2021-09-19
Huvudsekreterare : Tina Nilsson, J, fr.o.m. 2020-02-17 t.o.m. 2021-12-15
Sekreterare : Sofia Allansson, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2019-12-02 t.o.m. 2020-04-30
Sekreterare : Ingela Alverfors, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-03 t.o.m. 2020-03-31
Sekreterare : Eva Maria Broberg Lennartsson, verksjurist, fr.o.m. 2020-08-10 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Eva Maria Broberg Lennartsson, verksjurist, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-11-29
Sekreterare : Nils Sjöblom, rådman, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2021-10-14
Sekreterare : Sofia Sjölander, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-11-29
Sekreterare : Alexander Wall, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-02-03 t.o.m. 2021-01-08
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman