Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lieselotte Johansson

Sök kontaktuppgifter till Lieselotte Johansson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lieselotte Johansson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Lieselotte Johansson medverkat i:

Kollektivtrafikkommittén (N 2001:05) [ Avslutad 2003 ] [ Ledamot ]
Kollektivtrafikkommittén (N 2001:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-05-31
Direktiv för kommittén, se dir. 2001:1 och dir. 2002:53
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:67 Kollektivtrafik med människan i centrum
Medverkande :
Ordförande : Anna Berger-Kettner, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Britt-Marie Andrén Karlsson, rektor, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Sture Arnesson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Christina Axelsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Gunilla Berglund, kommunalråd, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Lars Björkman, kommunalråd, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Gertrud Brorsson, civilekonom, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Agneta Eriksson, ombudsman, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Viviann Gerdin, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Gunnar Hedberg, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Leif Hjalmarsson, ordförande länstrafiken i Norrbotten, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Lieselotte Johansson, pol.sekreterare, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Britt-Marie Karlsson, landstingsråd, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Bengt-Åke Nilsson, civilekonom, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Sten Nordin, gatu- och fastighetsborgarråd, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2001-12-16
Ledamot : Jonas Rydberg, kanslichef, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Jan-Evert Rådhström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Ledamot : Jens Åberg, kommunalråd, fr.o.m. 2001-06-26 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Fredrik Ahlén, kansliråd, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Tom Andersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Håkan Bergeå, fr.o.m. 2003-03-04 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Christina Bergström, civilekonom, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Lotta Danin, enhetschef, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2002-12-15
Expert : Marika Engström, informationsansvarig, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Cilla Franzén, trafik- och personalchef, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Tove Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Lennart Hamnered, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Anders Hermansson, handläggare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Maria Höglander, verkst. direktör, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Håkan Johansson, utredare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Jan-Erik Kjellberg, tf förbundsdirektör, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Tove Källberg, fr.o.m. 2002-12-16 t.o.m. 2003-07-10
Expert : June Lindahl, projektledare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Kerstin Lindblad, utredare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Lena Lingqvist, arkitekt, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Monica Lövström, politisk sakkunnig, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Berndt Nielsen, kollektivtrafikchef, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Annika Olsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Magnus Persson, direktör, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Helena Sundberg, planeringsdirektör, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Einar Tufvesson, sft. avdelningschef, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Expert : Claes Westberg, verkst. direktör, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2003-07-10
Huvudsekreterare : Bengt Holmberg, fr.o.m. 2001-09-01 t.o.m. 2003-07-10
Sekreterare : Håkan Jansson, fr.o.m. 2001-09-01 t.o.m. 2003-07-11
Sekreterare : Bosse Wallin, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2003-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:106 Kollektivtrafik med människan i centrum [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2003:67 Kollektivtrafik med människan i centrum [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman