: : :

Medverkande i utredning : Lena Källström

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Lena Källström

Utredning som Lena Källström medverkat i:

Rådet för kommunala analyser och jämförelser (Fi 2002:07) [ Avslutad 2005 ] [ Ledamot ]

Rådet för kommunala analyser och jämförelser (Fi 2002:07)


Beteckning : Fi 2002:07
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-09
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-06-13
Direktiv för rådet, se dir. 2002:91 och dir. 2005:76
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Sörman, Håkan, fr.o.m. 2002-06-27 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Ackerby, Stefan, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Amnå, Erik, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2003-02-09
Ledamot : Andersson, Margareta, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2004-05-17
Ledamot : Andrén, Birgitta, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2003-11-30
Ledamot : Batljan, Ilja, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Bergdahl, Heather, fr.o.m. 2004-05-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Bertov, Kristina, fr.o.m. 2003-08-26 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Danielson, Lars, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Ekholm, Anders, fr.o.m. 2005-04-08 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Hansson, Lennart, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Högberg, Olle, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Johansson, Dan, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Källström, Lena, fr.o.m. 2003-05-30 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Mossler, Karin, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Nilsson, Inger, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Nordmark Nilsson, Anna Stina, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2003-02-09
Ledamot : Sandström, Christina, fr.o.m. 2004-12-01 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Siverbo, Sven, fr.o.m. 2003-08-26 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Ängmo, Helen, fr.o.m. 2002-10-18 t.o.m. 2005-12-19
Ledamot : Thinsz Fjellström, Camilla, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-11-30
Expert : Lundberg, Ann, fr.o.m. 2003-12-04 t.o.m. 2005-12-19
Kanslichef : Melin, Tore, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2005-12-19
Sekreterare : Berggren, Ingegerd, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-12-19
Sekreterare : Dagenbrink, Marika, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2006-01-16
Sekreterare : Gertsson, Bo, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Melin, Tore, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Norrlid, Anders, fr.o.m. 2005-08-18 t.o.m. 2005-12-19
Bitr. sekreterare : Dahlberg, Matz, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2003-06-22
Bitr. sekreterare : Ehrnborg, Gunnar, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2005-11-30
Bitr. sekreterare : Mörk, Eva, fr.o.m. 2003-06-02 t.o.m. 2003-06-22

Rapporter

SOU 2005:110Jämförelsevis – Styrning och uppföljning med nyckeltal i kommuner och landsting
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Dir. 2002:91
Dir. 2005:76

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman