: : :

Medverkande i utredning : Lars-Bertil Svensson

Sök kontaktuppgifter till Lars-Bertil Svensson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Lars-Bertil Svensson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Lars-Bertil Svensson medverkat i:

Utredningen om uppehållstillstånd vid adoption (UD 1999:01) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]

Utredningen om uppehållstillstånd vid adoption (UD 1999:01)


Beteckning : UD 1999:01
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2001-02-27
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-10-07
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:67
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Fredriksson, Ulla, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Beergrehn, Ulrika, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Enander, Peter, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Fridström, Ingela, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Holmgren, Birgitta, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Långström, Rigmor, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Svensson, Lars-Bertil, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Sekreterare : Felding, Monica, fr.o.m. 1999-11-01 t.o.m. 2000-04-30

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:67
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:32 Uppehållstillstånd för adopterade [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman