Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lännart Södergren

Sök kontaktuppgifter till Lännart Södergren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lännart Södergren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Lännart Södergren medverkat i:

Godstransportdelegationen (K 1998:06) [ Avslutad 2001 ] [ Ledamot ]
Godstransportdelegationen (K 1998:06)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998
Lokal : Näringsdepartement, 103 33 STOCKHOLM, tel. direkt 08-405 36 82 (sekr.)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:61 Godstransporter för tillväxt - en hållbar strategi
Medverkande :
Ordförande : Bengt Owe Owe Birgersson, fr.o.m. 1998-07-01 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Christer Beijbom, direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Lars Berggrund, avdelningschef, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Bertil Cederholm, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Lena Ericsson, chef, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Lars Hallsten, transportansvarig, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Wilhelm Jansson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-06-22 t.o.m. 2000-10-22
Ledamot : Bengt Johansson, direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Jan Källsson, direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Håkan Larsson, koncernchef, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-05-15
Ledamot : Gunvor Munck-Svensson, direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Freddy Sandahl, verkst. direktör, fr.o.m. 2000-05-16 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Jan Olof Selén, chef, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Björn Sköld, direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Jan Sundling, fr.o.m. 2000-12-06 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Henrik Swahn, utredningschef, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Lännart Södergren, direktör, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Anders Torbrand, utredare, fr.o.m. 2000-10-23 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Per Wickenberg, avdelningschef, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 1999-06-21
Ledamot : Anders Wärmark, fr.o.m. 2000-12-06 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Sara Emanuelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Gunnar Fors, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-05-15
Expert : Siv Gustavsson, fr.o.m. 2000-09-15 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Lena Rydahl, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-05-15
Expert : Arvid Wallgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-05-16 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Bosse Wallin, departementsråd, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-07-31
Expert : Leena Willberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-05-16 t.o.m. 2001-07-05
Sekreterare : Stefan Back, fr.o.m. 1998-07-01 t.o.m. 2001-07-06
Bitr. sekreterare : Marcus Nordmeyer, fr.o.m. 1999-05-18 t.o.m. 2001-07-06
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman