Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kristoffer Nilsson

Sök kontaktuppgifter till Kristoffer Nilsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kristoffer Nilsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kristoffer Nilsson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om fler vägar till arbetslivet (U 2022:03) [ Pågående ] [ Expert ]
Utredningen om fler vägar till arbetslivet (U 2022:03)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2022-06-09 00:00:00
Direktiv för utredningen, se dir. 2022:74, dir. 2023:31 och dir. 2023:114
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 4 november 2024.
Medverkande :
Särskild utredare : Joanna Giota, professor, fr.o.m. 2022-06-09 t.o.m. 2024-06-05
Sakkunnig : Mattias Ahlqvist, kansliråd, fr.o.m. 2023-02-07
Sakkunnig : Carina Cronsioe, ämnesråd, fr.o.m. 2023-02-07
Sakkunnig : Linnéa Davidsson Englund, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-02-07
Sakkunnig : Jacob Johansson, ämnesråd, fr.o.m. 2023-02-07 t.o.m. 2023-10-16
Sakkunnig : Linus Sikström, departementssekreterare, fr.o.m. 2023-02-07
Sakkunnig : Anna Skeppstedt, ämnesråd, fr.o.m. 2023-03-21
Sakkunnig : Annika Århammar, kansliråd, fr.o.m. 2023-02-07 t.o.m. 2024-03-11
Expert : Anes Asic, förste vice ordförande, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Johan Asp, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Peter Berg, utvecklingsledare, fr.o.m. 2023-02-07 t.o.m. 2023-10-16
Expert : Lisa Ekehult, undervisningsråd, fr.o.m. 2023-02-07 t.o.m. 2024-02-12
Expert : Helene Fägerblad, rådgivare, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Erik Hauer, kvalificerad handläggare, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Karin Hedin, utredare, fr.o.m. 2023-02-07 t.o.m. 2023-08-28
Expert : Terese Lundberg, chef, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Mia Nikali, utredare, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Johan Olsson, utbildningspolitisk expert, fr.o.m. 2023-02-07
Expert : Gudrun Rendling, jurist, fr.o.m. 2023-02-07
Huvudsekreterare : Fritjof Karlsson, ämnesråd, fr.o.m. 2022-07-01
Sekreterare : Sven Bremberg, docent, fr.o.m. 2023-03-06 t.o.m. 2023-04-05
Sekreterare : Christina Grönvik, undervisningsråd, fr.o.m. 2022-08-08
Sekreterare : Frida Lundberg, jurist, fr.o.m. 2022-10-01
Sekreterare : Charlotte Persson, kansliråd, fr.o.m. 2022-08-15
Sekreterare : Mattias Sjöstrand, kansliråd, fr.o.m. 2022-08-15
Sekreterare : Hannes Theander, undervisningsråd, fr.o.m. 2022-09-15 t.o.m. 2022-12-31
Sekreterare : Hannes Theander, undervisningsråd, fr.o.m. 2023-01-01 t.o.m. 2023-06-30
Sekreterare : Hannes Theander, undervisningsråd, fr.o.m. 2023-07-01
Expert : Annika Hellewell, utredare, fr.o.m. 2023-09-05 t.o.m. 2023-10-16
Sakkunnig : Jan Schierbeck, kansliråd, fr.o.m. 2023-10-17
Expert : Ulrika Pudas, utredare, fr.o.m. 2023-10-17
Expert : Cecilia Ilhammar, utvecklingsledare, fr.o.m. 2023-10-17
Sekreterare : , fr.o.m. 2023-11-16
Sekreterare : Lisa Ekehult, undervisningsråd, fr.o.m. 2023-12-01
Expert : Kristoffer Nilsson, undervisningsråd, fr.o.m. 2024-02-13
Sakkunnig : Anabel Falkenström, departementssekreterare, fr.o.m. 2024-03-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen fler unga ska nå målen med sin gymnasieutbildning (U 2021:01) [ Avslutad 2022 ] [ Expert ]
Utredningen fler unga ska nå målen med sin gymnasieutbildning (U 2021:01)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2021-04-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2021:23
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 1 mars 2022.
Medverkande :
Särskild utredare : Katrin Stjernfeldt Jammeh, ledamot, fr.o.m. 2021-04-08
Sakkunnig : Andreas Hermansson, kansliråd, fr.o.m. 2021-06-22
Sakkunnig : Anders Jutell, kansliråd, fr.o.m. 2021-06-22
Sakkunnig : Miriam Malmqvist, kansliråd, fr.o.m. 2021-06-22 t.o.m. 2021-12-06
Sakkunnig : Sara Petersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-06-22
Sakkunnig : Malin Winbladh, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-06-22
Sakkunnig : Annika Århammar, kansliråd, fr.o.m. 2021-06-22
Expert : Victoria C Wahlgren, senior utredare, fr.o.m. 2021-06-22
Expert : Mariette Dennholt, förbundsjurist, fr.o.m. 2021-06-22
Expert : Sara Frank, utredare, fr.o.m. 2021-06-22 t.o.m. 2022-02-23
Expert : Andreas Jonsson, kvalificerad handläggare, fr.o.m. 2021-06-22 t.o.m. 2021-12-06
Expert : Tina Krona, kvalificerad handläggare, fr.o.m. 2021-12-07
Expert : Kristoffer Nilsson, undervisningsråd, fr.o.m. 2021-06-22
Expert : Peter Westerdahl, samverkanskoordinator, fr.o.m. 2021-06-22
Sekreterare : Lisa Ekehult, undervisningsråd, fr.o.m. 2021-09-13 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Lisa Ekehult, undervisningsråd, fr.o.m. 2022-02-16 t.o.m. 2022-04-30
Sekreterare : Sara Frank, utredare, fr.o.m. 2022-02-24 t.o.m. 2022-05-10
Sekreterare : Karin Hedin, utredare, fr.o.m. 2021-05-31
Sekreterare : Lars Rehnberg, f.d. utbildningsdirektör, fr.o.m. 2021-09-20 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Lars Rehnberg, f.d. utbildningsdirektör, fr.o.m. 2022-02-16 t.o.m. 2022-04-30
Sekreterare : Anna Tammelin, jurist, fr.o.m. 2021-09-13 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Anna Tammelin, jurist, fr.o.m. 2022-02-21 t.o.m. 2022-05-06
Sekreterare : Jessica Wangvik, hovrättsassessor, fr.o.m. 2021-05-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman