: : :

Medverkande i utredning : Kristine Cakste

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kristine Cakste

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kristine Cakste medverkat i:

Beredningen för ekonomiskt samarbete i Östersjöregionen (N 1998:08) [ Avslutad 1999 ] [ Sakkunnig ]

Beredningen för ekonomiskt samarbete i Östersjöregionen (N 1998:08)


Beteckning : N 1998:08
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2000-03-17
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1998-12-03
Direktiv för beredningen, se dir. 1998:97.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Söder, Sven-Eric, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Vice ordförande : Narvinger, Anders, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Dinkelspiel, Ulf, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Ferm, Göran, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Herrström, Staffan, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Holm, Ulla, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Isaksson, Karin, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Lundby-Wedin, Wanja, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Müchler, Stephan, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Nilsson, Torgny, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Risinggård, Börje, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Wikbom, Beata, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Ledamot : Åhnberg, Annika, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Cakste, Kristine, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Leander, Bo, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Sakkunnig : Lundborg, Bengt, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Expert : Johansson, Sven-Olof, fr.o.m. 1999-02-25 t.o.m. 1999-12-31
Huvudsekreterare: : Ringborg, Mats, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Bitr. sekreterare : Segerberg, Fredrik, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31
Bitr. sekreterare : Uustalu, Ann, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 1999-12-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1998:97
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1999:125 Näringslivsutveckling i Östersjöregionen [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman