Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kristina Reinholdsson

Sök kontaktuppgifter till Kristina Reinholdsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kristina Reinholdsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kristina Reinholdsson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om översyn av föräldraförsäkringen (S 2004:02) [ Avslutad 2005 ] [ Huvudsekreterare ]
Utredningen om översyn av föräldraförsäkringen (S 2004:02)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-04-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:44
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:73 Reformerad föräldraförsäkring - Kärlek, omvårdnad trygghet
Medverkande :
Särskild utredare : Karl-Petter Thorwaldsson, fr.o.m. 2004-05-04
Sakkunnig : Anna Holmqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-06-14
Sakkunnig : Anna-Lena Hultgård Sancini, kansliråd, fr.o.m. 2004-06-14
Sakkunnig : Anna Middelman, kansliråd, fr.o.m. 2004-06-14
Sakkunnig : Frida Widmalm, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-06-14 t.o.m. 2005-04-25
Sakkunnig : Lars Wittenmark, ämnesråd, fr.o.m. 2004-06-14
Sakkunnig : Siv Tillander, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-06-14
Sakkunnig : Mikael Åsell, kansliråd, fr.o.m. 2004-06-14
Expert : Sofia Bergström, jur.kand., fr.o.m. 2004-06-14
Expert : Ylva Elvin-Nowak, fil.dr.psykolog, fr.o.m. 2004-06-14
Expert : Lars Jalmert, docent, fr.o.m. 2004-06-14
Expert : Mats Mattsson, försäkringsansvarig, fr.o.m. 2004-06-14
Huvudsekreterare : Kristina Reinholdsson, fr.o.m. 2004-07-01 t.o.m. 2005-09-30
Sekreterare : Dag Feurst, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-09-04
Sekreterare : Mårten Hultin, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2005-09-14
Sekreterare : Eva Löfbom, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2005-09-18
Sekreterare : Maria Norberg, fr.o.m. 2005-05-01 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Anna Thoursie, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2005-09-15
Sekreterare : Anna Karin Wallberg, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2005-09-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2004:44 Översyn av föräldraförsäkringen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:73 Reformerad föräldraförsäkring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Arbetsgrupp med uppdrag att beskriva och analysera situationen för barn som lever i ekonomiskt utsatta familjer (S 2003:A) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2004 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp med uppdrag att beskriva och analysera situationen förbarn som lever i ekonomiskt utsatta familjer (S 2003:A)Organ inom Regeringskansliet
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-06-18
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Ds 2004:41 Ekonomiskt utsatta barn
Medverkande :
Ordförande : Ilija Batljan, departementsråd, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Ursula Armbruster, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Anna Gralberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Carin Jahn, ämnesråd, fr.o.m. 2004-02-29
Ledamot : Eva-Lotta Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 2003-09-01 t.o.m. 2004-02-28
Ledamot : Karin Nilsson Kelly, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Thomas Pettersson, kansliråd, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Kristina Reinholdsson, ämnesråd, fr.o.m. 2003-09-01
Ledamot : Åsa Sohlman, departementsråd, fr.o.m. 2003-09-01
Håkan Nyman, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-09-01
Anita Lönnerheden, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2004:41 Ekonomiskt utsatta barn [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman