: : :

Medverkande i utredning : Kristina Dahlberg

Sök kontaktuppgifter till Kristina Dahlberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kristina Dahlberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kristina Dahlberg medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om elevers möjligheter att nå kunskapskraven (U 2017:07) [ Pågående ] [ Expert ]
Utredningen om elevers möjligheter att nå kunskapskraven (U 2017:07)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-07-20
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:88, dir. 2018:33 och dir. 2018:58
Lokal : Garnisonen, 103 33 Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 30 juni 2019.
Medverkande :
Särskild utredare : Greger Bååth, fr.o.m. 2018-03-14 t.o.m. 2018-06-01
Särskild utredare : Kerstin Hultgren, fr.o.m. 2018-06-02 t.o.m. 2019-06-30
Särskild utredare : Åsa Karle, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2018-01-31
Sakkunnig : Erik Adell Hellström, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Saskia Bodin, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-25
Sakkunnig : Leif Eriksson, J departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Per Eriksson, G ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Josefine Gustafsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Ullalena Haeggman, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Cristina Pontis, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Hugo Wester, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-26
Expert : Lena Adamson, direktör, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Erik Adell Hellström, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-08-15 t.o.m. 2019-03-25
Expert : Erik André, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-04-01
Expert : Elin Bengtsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2019-02-20
Expert : Joakim Blomberg, enhetschef, fr.o.m. 2017-10-31
Expert : Saskia Bodin, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-02-21 t.o.m. 2019-03-25
Expert : Greger Bååth, tidigare generaldirektör, fr.o.m. 2018-06-02
Expert : Kristina Dahlberg, undervisningsråd, fr.o.m. 2017-10-31
Expert : Leif Eriksson, J departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2019-03-15
Expert : Per Eriksson, G ämnesråd, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2019-03-25
Expert : Carl-Erik Flodmark, sakkunnig, fr.o.m. 2018-08-15
Expert : Anna-Lena Gard, rådgivare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-09-24
Expert : Josefine Gustavsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2019-03-25
Expert : Ullalena Haeggman, kansliråd, fr.o.m. 2017-10-31
Expert : Elisabeth Högberg, samordnare, fr.o.m. 2018-09-25
Expert : Niclas Järvklo, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-31
Expert : Ulrika Lundqvist, enhetschef, fr.o.m. 2018-03-01
Expert : Cristina Pontis, departementssekreerare, fr.o.m. 2018-06-02 t.o.m. 2019-03-25
Expert : Anna-Lena Sjölund, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-08-14
Expert : Marie Törn, kansliråd, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-04-01
Expert : Eva Wallberg, kanslichef, fr.o.m. 2018-05-22
Expert : Hugo Wester, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2019-03-25
Expert : Niclas Westin, enhetschef, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-02-28
Expert : Susanne Zetterquist, utredare, fr.o.m. 2017-10-31 t.o.m. 2018-08-14
Sekreterare : Nadia Boussaid Pettersson, fr.o.m. 2017-11-27 t.o.m. 2018-03-11
Sekreterare : Jan Käll, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-04-18
Sekreterare : Kajsa Thunholm, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-01-31
Sekreterare : Marie Törn, fr.o.m. 2018-04-02 t.o.m. 2019-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Sekretariatet (M 1996:05) för Agenda 21 för Östersjöområdet [ Avslutad 2000 ] [ Bitr. sekreterare ]
Sekretariatet (M 1996:05) för Agenda 21 för Östersjöområdet
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-11-28
Direktiv för sekretariatet, se dir. 1996:99 och 1998:83.
Lokal : Strömsborg. Postadress 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08-405 10 00
Sekretariatets uppgifter upphör den 31 december 2000. Uppgifterna flyttas till Östersjöstaternas råd.Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Svante Bodin, departementsråd, fr.o.m. 1997-06-10 t.o.m. 2000-06-30
Expert : Kristina Dahlberg, fr.o.m. 1998-11-01 t.o.m. 2000-06-30
Huvudsekreterare : Christine Jakobsson, fr.o.m. 1999-02-22 t.o.m. 2000-12-31
Huvudsekreterare : Lars Kristoferson, fr.o.m. 1997-01-07 t.o.m. 1999-02-07
Sekreterare : Ulrika Hagbarth, fr.o.m. 1997-03-15 t.o.m. 1998-08-12
Sekreterare : Mareh Maciejowski, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 2000-12-31
Bitr. sekreterare : Kristina Dahlberg, fr.o.m. 1997-08-01 t.o.m. 1998-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1996:99

Senast uppdaterad 2019-06-21 av Sören Öman