Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Klas Schöldström

Sök kontaktuppgifter till Klas Schöldström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Klas Schöldström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Klas Schöldström medverkat i:

Utredningen (Fi 2003:01) om den statliga internrevisionen [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Utredningen (Fi 2003:01) om den statliga internrevisionen
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-12-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:153
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:93 Internrevision i staten - förslag till en förstärkt internrevision
Medverkande :
Särskild utredare : Veronica Hedlund Lundgren, fr.o.m. 2003-02-01 t.o.m. 2003-11-05
Sakkunnig : Åsa Bokström, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-11-05
Sakkunnig : Ingrid Eiken, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-11-05
Sakkunnig : Thomas Küchen, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-11-05
Expert : Klas Schöldström, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-11-05
Sekreterare : Ulla-Kari Fällman, fr.o.m. 2003-02-15 t.o.m. 2003-11-05
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2002:153 Den statliga internrevisionen

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:93 Internrevision i staten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman